translate this site

יום ראשון, 16 בינואר 2011

איפור מינרלי - ניסיון ראשון

החלטתי שמספיק - אני גם קופצת על ה"טרנד" המינרלי! החלטתי לנסות מספר מוצרים מינרליים ובראשיתם מייקאפ מינרלי אבקתי של חברה ישראלית בשם "מינרלז" בבעלותה של שרית. אנסה לענות על שאלות נפוצות כמו מהו מייקאפ מינרלי, מהם יתרונותיו וחסרונותיו ולבסוף מה היא ההתרשמות שלי מבסיס מינרלי. 

אז מהו איפור מינרלי ומייקאפ מינרלי בפרט?
מוצרי איפור מינרלי אשר מיוצרים על ידי חברת "מינרלז" מיוצרים ממינרלים והם מחצבים מהאדמה שמעורבים עם פיגמנטים טבעיים. הם אינם מכילים אף רכיבים מהחי או הצומח ובכך מונעים פגיעה בסביבה בתהליך ייצורם. משום שאין במוצרים כל רכיב העשוי להתקלקל, אין צורך בחומרים משמרים בכלל, אין צורך בחומרי ייצוב ושיפור מרקם ואין שום זכר לבישום או מלאנים (כמו טאלק). מוצרי איפור מינרלי מיוצרים לרוב בצורת אבקה, שכן הם למעשה עירוב של מינרלים טחונים שונים. 
באתר של מינרלז ניתן למצוא מגוון של מוצרים - צלליות בקולקציה רגילה, צלליות בקולקציות "נושא" שונות (כגון גריז, גלקטיקה ופאנק'ד), סמקים ופודרות. בעתיד, החברה מתכננת להשיק גם כן שפתונים ועפרונות מינרליים. 


מייקאפ מינרלי, לפי שרית, נותן כיסוי מצוין, עמידות מעולה ומראה טבעי. התחושה המתקבלת על העור משיית וקלילה אך ניתן לבנות בהדרגה גם כיסויי גבוה. הוא מתאם לשימוש לכל סוגי העור, ובמיוחד לבעלות עור רגיש הנוטה לפצעונים או סבוריאה. כמו כן על פי דעת רבנים, ניתן להשתמש במייקאפ המינרלי האבקתי גם בשבת. 

איך בוחרים גוון?
אחד מחסרונות של הזמנות איפור "על עיוור" בהזמנה אינטרנטית היא שלא יודעים בדיוק מה נקבל בדואר. מייקאפים של מינרלז מורכבים משמות ומקודים אותם ניתן לפרש לפי תת גוון וכהות גוון, כאשר 5 הוא הגוון הבהיר ביותר, 10 הוא הבינוני ו-20 הכהה ביותר. שתי או שלושת האותיות שלפני מידת הכהות מציינות את תת הגוון של המייקאפ. לדוגמה הגוון שאני בחרתי (לאחר התייעצות עם שרית במייל ונתינת דוגמאות למייקאפים אחרים שהשתמשתי בעבר) הוא Santa FE - 202ISF2 והוא מייקאפ בגוון נייטרלי בהיר נוטה לצהבהב בגימור מאט ובכיסוי מלא. למי שעדיין מתלבטת לאחר שיחה עם מינרלז הייתי ממליצה להזמין 2-3 דוגמיות של מייקאפים, לנסות ואז לרכוש בגודל מלא אם מרוצים. 
מינרלז מציעים גימורים שונים - כיסוי מאט, כיסוי מאיר, כיסוי מלא וכיסוי קליל. 

איך מניחים מייקאפ מינרלי?
הרי זאת אבקה! ובכן קיבלתי הסבר מפורט שיש שתי שיטות עיקריות להנחת המייקאפ המינרלי :
 • השיטה ה"יבשה" - בשיטה זאת לוקחים מעט מאוד אבקה (הופכים את הקופסית כשהמכסה סגור, הופכים בחזרה ומשתמשים רק באבקה שנשארה על המכסה) עם מברשת קבוקי (מברשת עם ראש עגול צפופה) ואז עובדים בתנועות סיבוביות. מברשת אחרת אפשרית היא פלאט טופ, שהיא מברשת עם ראש שטוח ואז מניחים את המייקאפ בטפיחות לתוך העור.  חשוב מאוד לסובב את המברשת על האבקה שבמכסה כדי שהאבקה תתפזר בצורה אחידה על המברשת ואז מתחילים להניח על הפנים. מומלץ להניח בחלק החיצוני של הפנים ולאט לאט להיכנס פנימה. את הכיסוי בונים לאט ובהדרגה כי אם לוקחים יותר מדי חומר מתקבל מראה מקומח. 
 • השיטה ה"רטובה" - עובדים כמו בשיטה היבשה אך קודם מרטיבים או את האבקה אשר מקבלת מרקם נוזלי בדומה למייקאפ נוזלי או את המברשת. ניתן להרטיב עם מים תרמליים (כמו אלו של אוון), עם FIX+ של מאק או מיקסינג מדיום (תערובת של גליצרין ומים). אם מרטיבים את המברשת, פשוט מרססים קצת מהנוזל על האבקה שעל המכסה ובתערובת הנוזלית הזו מסובבים את המברשת ומניחים על העור. השיטה הזאת משפרת מאוד את העמידות על העור וגם הכיסוי הרבה יותר גבוה. יש אפשרות נוספת והיא לערבב את האבקה עם קרם לחות ואז יתקבל מרקם כמו של דמי מייקאפ. 
יתרונותיו של מייקאפ מינרלי?
כפי שציינתי, המייקאפ המינרלי עשוי מחומרים טבעיים בלבד, הוא נטול חומרים סינתטיים (שעשויים לגרות את העור), חומרים משמרים (שעלולים לגרות ולייבש את העור), חומרי בישום (שידועים כמעודדי אלרגיה), כימיקלים שונים ושמנים מתעשיית הנפט (שידועים כסותמי נקבוביות) או חומרים מהחי. 
המייקאפ מכיל מסנני שמש טבעיים (טיטניום דיאוקסיד שנמצא בכל קרם נגד שמש או בכל מוצר קוסמטי שיש לו SPF, חומרים שמרגיעים את העור (צינק אוקסיד), חומר אנטי דלקתי (מגנזיום) וסופח שומנים (קאולין). 
אם מניחים נכון את המייקאפ, הוא נטמע בתוך העור והופך להיות חלק ממנו. 

חסרונותיו של מייקאפ מינרלי?
הלו?אבקה? קשה יותר להניח אותו, הוא מתפזר באוויר, צריך ללמוד איך לשים אותו, הוא עלול ללכלך את הסביבה. בשורה תחתונה הוא פחות נוח ממייקאפ נוזלי ששוכב לו בצנצנת זכוכית עם משאבה. חסרון שני הוא עמידות. בגלל שהמייקאפ לא מכיל חומרים סינתטיים, קשה לו להתחרות עם מייקאפים שמבטיחים (ומקיימים) עמידות של עשר שעות על העור ולהיראות כאילו הרגע הנחנו אותם. חיסרון נוסף הוא כיסוי - מייקאפ נוזלי שמכיל סיליקונים ופוליאתילנים יוצר שכבה אחידה ויפה על העור. הכיסוי של מייקאפ מינרלי נראה קצת שונה כי המייקאפ נטמע בעור ולא ממש יושב מעליו. קשה עם מייקאפ מינרלי ליצור מראה HD כמו עם מייקאפ נוזלי סטייל דאבל וור של אסתי לאודר.  כמו כן, נשים בוגרות יותר אשר רוצות שמייקאפ שלהן יעשה מילוי של קמטים או אפקט מתיחה לא תמצא את מבוקשה במייקאפ מינרלי. 

אז אחרי סקירה ארוכה שכזאת, זהו המייקאפ שהזמנתי: 
מייקאפ מינרלי של "מינרלז"
באתר יש אפשרות להזמין שני גדלים במחירים שונים: גודל מלא (כפי שאני רכשתי) ומקבלים בערך כ-20 גר' של אבקה ב-75 ש"ח או גודל של דוגמית ב-15 ש"ח. אני מאוד ממליצה להזמין דוגמיות למי שמנסה פעם ראשונה מייקאפ מינרלי ולא בטוחה בגוון שמתאים לה. 
הופתעתי לטובה לגלות סיפטר מסתובבת בתוך הקופסה - ככה ניתן לשלוט על כמות האבקה שיוצאת. יש אפשרות לחצי סיבוב שאיתו אפשר לקבל כיסוי יותר עדין ולסיבוב מלא, הנותן יותר חומר ולכן כיסוי רב יותר. 
ביחד עם המייקאפ קיבלתי גם עלון קצר המסביר איך מניחים מוצרים מינרליים. חבל שלא הוסיפו גם את ההסבר של הנחת המייקאפ ורק אחר כך, מהסבר עם שרית הבנתי את האפשרויות הרבות להנחתו. 
הוראות שימוש למייקאפ מינרלי
ניסיתי להניח את המייקאפ בכמה שיטות שרשומות למעלה אך גיליתי שהדרך הכי טובה בשבילי היא עם מברשת קבוקי מס' 182 של מאק הנחתי בשיטה "הרטובה" - ערבבתי מעט מתחליב לחות מאיר (Strobe Liquid), טפחתי על הפנים ואז סיבבתי את הקבוקי. הכיסוי שהתקבל היה קליל אז החלטתי להוסיף שכבה בשיטה ה"יבשה". לא המשכתי לבניית כיסוי גבוה אלא החלטתי להישאר עם כיסוי בינוני. את התוצאות הראתי בפוסט של איפור היום בשבוע שעבר

מוצר שני שהחלטתי לנסות בעקבות המלצות הוא Halo. זאת היא פודרה קונסילר אבקתית עדינה לאזור שתחת העיניים  ולפנים. היא אמורה להסוות ולטשטש קמטוטים עדינים וכהויות תחת העיניים בצבעה הוורדרד השקוף. ניתן להשתמש בה לבדה או מעל קונסילר קרמי לכיסוי גבוה יותר וקיבוע. 
פודרת קונסילר Halo של "מינרלז"
אני הזמנתי את המוצר בגודל של דוגמית על מנת לראות במה מדובר בכלל. אני תמיד מקבעת את הקונסילר עם פרפ+פריים והפעם ניסיתי עם Halo. השתמשתי במברשת 224 של מאק והתקבל כיסוי עדין ומעט מאיר (אבל לא מנצנץ) באזור העיניים. 
האם אני אמשיך לקבע קונסילר עם Halo? כן! הפודרה הזאת היא מאוד רכה ואוורירית, אם אפשר לתאר אותה ככה. ולכן היא מאוד מתאימה לאזור העדין שמתחת לעיניים. זה שהיא דומה בתכונותיה גם -Powderflage של Benefit (היותר יקרה יש לציין) עוזרת לי לחסוך כסף :).
מחיר: גודל מלא 60 ש"ח, גודל דוגמית 15 ש"ח.

לסיכום, אני אהבתי! המייקאפ מתאים לי מאוד לימים שאני ממהרת ואין לי זמן להתעסק עם מייקאפ נוזלי רגיל. הכיסוי שלו ניתן לבנייה ואני זאת ששולטת על איך להניחו ובאיזו כמות. אם עובדים נכון, יכול להתקבל כיסוי נהדר. דבר יחיד שאני אצטרך לבחון בעתיד, בתנאי מזג אוויר החמים שלנו (בקיץ) היא העמידות. פודרת קונסילר מקבלת ממני אימוץ משפחתי למוצרי איפור החובה שלי!

19 תגובות:

 1. תודה על הפוסט המעשיר! :)
  נהנתי מאוד לקרוא וללמוד על המוצרים המינרלים. באמת שעד היום לא ידעתי על העניין שום דבר מלבד שהם קיימים בשוק..

  רכשתי בעבר משרית צלליות ופודרה וגם קיבלתי במתנה סמקים.
  מאוד אהבתי את כל המוצרים שניסיתי!
  הצלליות מטריפות לגמרי! מפוצצות בפיגמנט, נוחות לעבודה (למרות שזאת אבקה) ועמידות! (מעל בסיס כמובן אבל זה הייתי עושה גם עם צלליות אבן).
  את הפודרה גם אהבתי, אבל לא היה לי סבלנות יותר לעבודה עם האבקה (כפודרה היא *תמיד* מתפזרת לי ויש לי סימנים על החולצה/מכנס אח"כ :/)
  הסמקים מטריפים לגמרי! ניסיתי את רוזלין הידוע שהוא פשוט מהמם ואגב, מתאים גם למשפחה שאת אוהבת ורודים-קורליים והיה עוד אחד, שיכול להתאים לך כי הוא מאוד בהיר, eventually (נכנסתי לאתר לבדוק את השם)

  השבמחק
 2. פוסט מאוד מעניין ושימושי, אני מזמן מחפשת מייקפ שיהיה קליל ואוורירי כי אני פשוט שונאת את ההרגשה של מסכה על הפנים ובעקבות המידע שקיבלתי ממך אני בהחלט אנסה את המוצרים המינרלים,תודה!!!!
  יוליה

  השבמחק
 3. מיטל - אני שמחה שקצת הארתי את עינייך. מקווה שאחרות גם ילמדו ויגלו. יש לי גם כמה מוצרים אחרים שלה, כולל הרוזלין. אני מתכננת השבוע לעלות עוד פוסט על מוצרים שלה, יש למה לחכות!
  אני כבר רגילה לעבוד עם פודרות אבקתיות (פרפ+פריים לדוגמא) ואוספת אותה עם מברשת גדולה כמו 134. פשוט צריך להתרגל.

  יוליה - איזה כיף! אשמח גם לשמוע בעתיד על התרשמותך מהמוצרים.

  השבמחק
 4. היי
  איך ההתרשמות שלך לגבי המייקאפ ממש סקרנת אותי כמה שאני נהנת לקרוא את הבולוג שלך..
  אשמח לדעת איך העמידות של המייקאפ לאיזה כיסוי לקחת..

  השבמחק
 5. איריס - ברוכה הבאה. העמידות האמיתית תבדק רק בתנאי לחות של אביב-קיץ. כרגע הוא די עמיד. לי יש עור מעורב ולכן צריך לקחת את זה גם בחשבון. אני חושבת שהוא יכול להגיע לכיסוי מלא אם עובדים נכון ולאט.

  השבמחק
 6. למדתי הרבה דברים שלא ידעתי, תודה על הפוסט! תמשיכי!
  אף פעם לא ניסיתי איפור מינרלי, והאמת עד היום קצת חוששת מהמוצרים האבקתיים.
  את המייק אפ לא נראה לי שאנסה כרגע כי אני נלחמת ביובש בעור בגל מזג האויר החורפי ורק לחשוב על לשים אבקה עושה לי צמרמורת.
  יכול להיות שאנסה דוגמיות של צלליות. ובא לי מאוד על סומק טוב. זה מה זה טוב שהם לא מכילים חומרים משמרים ואת שאר הדברים הלא כל כך בריאים.

  השבמחק
 7. עדן - תודה! אני חושבת שמאוד תאהבי את הצלליות. חכי לפוסט על כמה מהן...אני בטוחה שתאהבי כמה.

  השבמחק
 8. ניסיתי פעם אחת מייקאפ מינרלי של איל מקיאג' והוא היה מזעזע. בניגוד למייקאפים של מינרלז, שמגיעים במגוון רחב של גוונים וכהויות, שם המבחר היה מביך, וכמובן שתמורת ה-300 ש"ח ששילמתי קיבלתי מייקאפ צהוב.

  יש לי בקשה קטנה לפוסט- בתקופת החגים מצאתי אלתור עבור אחסון כלי האיפור שלי בדמותם של מארזי החג והסלסלות הגדולות שכולם מקבלים לחגים. אממה? מוצרי האיפור שלי טפחו מאז ועכשיו כל פתרונות האחסון שמצאתי קטנים עליי. האם תוכלי לעשות פוסט עם המלצות וטיפים לאחסון מוצרי האיפור?

  השבמחק
 9. לובה - אני חושבת שזה היה צפוי מראש (אני מתכוונת לאיל מקיאג') ואני לא מבינה איך הם מסוגלים לתמחר את המוצרים במחיר כל כך גבוה.
  בקשר לפוסט - אני בעצמי מעט נאבקת במקום אבל אני אקח לתשומת לבי וגם אחפש תוך כדי פתרון לעצמי. תודה על הרעיון!

  השבמחק
 10. צפוי לגמרי, הייתה תקופה שמאוד אהבתי אותם, לא ברור לי למה.
  בכל מקרה, כנראה שאין מנוס מלקנות מזוודת איפור, למרות שאני לא מתלהבת מהרעיון.

  השבמחק
 11. שום מזוודת איפור בעולם לא תכיל את כמות איפור שיש לי...אני מתכננת נסיעה לאיקאה בקרוב לקנות מגירות כדי שיהיה לי עוד מקום.

  השבמחק
 12. אשמח לשמוע אודות איפור מינרלי

  השבמחק
 13. עדי - זה בדיוק מה שאת רואה פה ובפוסט בשם "ניסיון שני".

  השבמחק
 14. עדי - זה בדיוק מה שאת רואה פה ובפוסט בשם "ניסיון שני".

  השבמחק
 15. שום מזוודת איפור בעולם לא תכיל את כמות איפור שיש לי...אני מתכננת נסיעה לאיקאה בקרוב לקנות מגירות כדי שיהיה לי עוד מקום.

  השבמחק
 16. אשמח לשמוע אודות איפור מינרלי

  השבמחק
 17. היי
  איך ההתרשמות שלך לגבי המייקאפ ממש סקרנת אותי כמה שאני נהנת לקרוא את הבולוג שלך..
  אשמח לדעת איך העמידות של המייקאפ לאיזה כיסוי לקחת..

  השבמחק
 18. פשוט פוסט מעולה! אני לא מזמן גיליתי את הבלוג שלך והוא מעניין ביותר! עכשיו בזכות הפוסט המנתי מכלול של דוגמיות ממינרלז, כולל מייק אפ, פודה, סמקים ןצלליות. מאוד מסקרן אותי! לגבי מיק אפ, זה בדיוק מה שאני אוהבת: מייק אפ קלילי, לא מסכה, שייתן גוון אחיד לעור אבל לא ייצור אפקט של שפכטל. תודה על המלצה!

  השבמחק
 19. אני מקווה שתהני מהדוגמיות!תדווחי על תוצאות :)

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails