translate this site

יום שלישי, 17 במאי 2011

הסמקתי - סמקים מינרליים של MAC

עוד פוסט ראשון בסדרה חדשה. השבוע ארגנתי מחדש את מגירות האיפור ותהיתי כמה סמקים, היילטרים וברונזרים יכולים להיות לאישה ממוצעת. אני מניחה שאני לא ממוצעת כי לי יש מעבר לשלושים מהם. שאלתי את אותה השאלה גם בפייסבוק והייתה דרישה לתמונות. ומכאן נולדה הסדרה ובה אנסה לסקור בקצרה לפי קטגוריות שונות סמקים, היילטרים ואפילו המעט ברונזרים שיש לי. רבים מהם ראיתן פה ושם אך אני אנסה להראות את כולם כולל סווטצ'ים. למרות שסמקים רגילים של MAC מאוד מפורסמים ואהובים החלטתי להתחיל דווקא בסמקים מינרליים של החברה או בשמם הרשמי Mineralize Blush. מדובר בסמקים פשוטים לכאורה, מינרליים ואפויים הנותנים כיסוי ופיגמנט די שקוף ומנצנץ אשר מגיעים בגודל סטנדרטי (למוצר מסוג זה) של 3.5 גר'. לקריאה יותר מעמיקה על סמקים מינרליים תקליקו פה. התמחור של סמקים אלו הוא יותר גבוה מסמקים רגילים ונע בין 121 ל - 132 ש"ח. יש גם אפשרות לרכוש חלק מהם באתרים כגון איביי, סטרוברי ובריג'יט בוטיק

מאק הנהיגה את מעריצותיה לחשוק בסמקים מינרליים לא רק בגלל יופיים אלא מכוון שבליין הקבוע של החברה ישנם אך ורק שישה סמקים, מה שאומר שאת שאר הגוונים החברה נוהגת להוציא באופן קבוע כחלק מקולקציות מוגבלות מספר פעמים בשנה (קולקציה מינרלית אחת לפחות תמיד בקיץ). הסמקים תמיד זוכים לעיצוב חדש - לפעמים מוצלח ולפעמים פחות: בקולקציה אחרונה שלהם Quite Cute היו שלושה סמקים עם לב באמצע!


ועכשיו לאוסף שלי. לי יש סך הכל חמישה סמקים מינרליים כאשר רק אחד מהם הוא בליין הקבוע. 
Warm Soul הוא סומק בז'י עם ברק זהוב מליין קבוע. אם בא לכן על לחיים ניטרליות שישתלבו טוב עם עיניים מעושנות או צבעוניות ושפתיים ניודיות, תבחרו בסומק זה. אין לי משהו דומה באוסף ולכן אני אוהבת אותו מאוד. הוא הופיע די הרבה בפוסטים אצלי: מספר פעמים לבד ולעתים בשילוב עם סמקים קרמיים או סמקים רגילים אחרים. 

את Daft Pink סקרתי בעבר ולכן לא ארחיב עליו יותר מדי. סך הכל מדובר בסומק ורוד בהיר ומבריק אשר יצא אי שם בקיץ 2009 כחלק מקולקציה מוגבלת Colour Craft. כמו כל סומק מינרלי אפוי הוא מתאים במיוחד להנחה מעל סומק קרמי או מעל סומק אחר ואז מתקבלות לחיים זוהרות ומבריקות (בצורתם היפה ולא המנצנצת מדי). 

Two Virtues מציג את עצמו לראשונה בבלוג. גם הוא הושק בקולקציה מוגבלת Too Fabulous שלצערי לא הגיעה לארץ. עיצובו נחשב ל"מיוחד" מכוון שהוא משלב שני גוונים שונים - ורוד בהיר מצד אחד וסגול מצד שני. תערובת של שניהם נותנת סומק ורדרד אשר כהה יותר מ-Daft Pink למשל. 

Hang Loose הוא דוגמה מצוינת לסומק שאני מכנה "סומק שכבות". בפני עצמו הוא לא נותן הרבה פיגמנט מכוון שהוא מורכב מפיגמנט ורוד ולבנדר מאוד בהירים. אך מעל סומק קרמי או אפילו רגיל, לחיים מקבלות ברק בהיר ומעט ורדרד. בעבר שילבתי אותו עם סומק של קליניק ואפילו לבד

אחרון חביב ובין האהובים עליי (למרות שלא צילמתי אותו אף פעם לצערי) הוא Conjure Up. גם הוא ממהדורה מוגבלת  חורפית וסומק מינרלי יחיד בצבע שזיף שיש ברשותי. הוא מאוד מזכיר לי את Gleeful מקולקציה קבועה. משום מה הוא מזכיר לי חורף ודווקא אז אני מוצאת את עצמי משתמשת בו הרבה. 

ועוד כמה דגשים: אני מרגישה שאם יש לכן פגמים בלחיים או נקבוביות פעורות, סמקים מינרליים יכולים להוות אתגר ולכן כדאי שתנסו אותם ב-live לפני הרכישה. ניתן להניח אותם עם מברשות שונות, החל ממברשות דו-פייבריות ועד למברשות סומק קלאסיות. הכל שאלה של מינון. 

בפעם הבאה שמאק משיקה קולקציה שכוללת סמקים מינרליים אני ממליצה לכן לא לפספס ולבדוק אותם יותר מקרוב. אולי תגלו שאתן אוהבות אותם? אך אין צורך להזניח גם כן את קולקציה הרגילה מכוון שיש שם כמה אהבות חדשות שרק מחכות לכן...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails