translate this site

יום שני, 30 באפריל 2012

איפור היום - Cruel Nature

לא מעט קוראות פונות אליי בשאלות על איפור מינרלי טבעי ולכן החלטתי לעשות פוסט איפורי מיוחד עם מספר מוצרים מינרליים מחברות שונות שניסיתי לאחרונה. מכוון וחברות אשר מייצרות מוצרים מינרליים לא מנסים על בעלי חיים פוסט זה אולי יהיה יעיל לנשים המנסות להקפיד ולרכוש מחברות Cruelty Free. 

שמעתן אי פעם על מייקאפ מינרלי טהור נוזלי?! רוב הסיכויים שלא ועד לא מזמן גם אני לא. מרבית מייקאפים מינרליים שאנחנו מכירות באות תמיד באבקת תפזורת ולפי הוראות תפעול יש להניח אותה עם מברשת קבוקי או לעתים נדירות לערבב עם קרם לחות (אם בא לכן על מרקם אחר). ולא, מייקאפים "מינרליים" של מאק או של חברות דראגסטוריות לא נחשבות מכוון וגם אם יש בהם איזשהם מרכיבים מינרליים הם לא טהורים.
לכן הייתי מופתעת כשנתקלתי בחיפושי אחר מייקאפ מינרלי נוזלי על Liquid Minerals מביתה של Jane Iredale הלא היא אשת איפור מינרלי אמריקאית אשר הקימה בשנות ה-90 את קו איפור משלה. המייקאפ, לפי תיאור המותג הוא "מייקאפ מינרלי מחזיר אור בפורמולה נוזלית מיוחדת". למה מיוחדת? מכוון ולא בכל יום רואים מוצר איפורי שבו כדוריות צבע שוחות בנוזל ג'לי שקוף (שהוא בעצם מורכב מאלו-ורה וגליצרין צמחוני). הבטחות המייקאפ הן רבות: צמצום קמטים, נקבוביות ואיזון גוון עור תוך כדי הספקת כיסוי קליל ונוח. לפי מרכיבים אפשר לראות שיש במייקאפ גם מרכיבי טיפוח כמו ויטמינים, חומצות שונות וכו' שבאמת הופכים אותו למוצר משולב, הן טיפוחי והן איפור. לפי הוראות, בשימוש ראשון יש ללחוץ מספר פעמים אשר יוציאו נוזל שקוף (אלו ורה). לכיסוי מירבי מומלצות שתי לחיצות ושימוש במברשת מייקאפ שטוחה יבשה/מורטבת (תלוי בכיסוי שרוצים להשיג - יבשה מספקת כיסוי מלא יותר). לעור שומני ממליצים להשתמש במעט מאוד לחות לפני הנחת המייקאפ. ישנם 18 גוונים בליין ככה שלרוב כל אחת תוכל למצוא לעצמה גוון מדויק. כל התערובת נמצאת באריזה ללא אויר ולכן בכל פעם שמשתמשים ביותר ויותר מייקאפ המשאבה עולה למעלה ולא מאפשרת לאויר לחדור פנימה. 
ועכשיו לחוויה שלי איתו. לא היה לי קל להתאים צבע ודי הייתי צריכה לקחת סיכון (מי אמר שאני לא הרפתקנית?). נעזרתי בטבלת גוונים שמצאתי (ועוד אחת) והלכתי על גוון בהיר-מדיום נייטרלי Satin. כשהוצאתי לראשונה את התערובת על גב כף ידיי חשבתי שהוא מקולקל כי קיבלתי משהו מוסי מוזר עם חלקיקים כדוריים. למדתי עם הזמן שצריך לערבב את המייקאפ ורק אז להניחו. מצאתי כי מברשת דחוסה, כמו F80 היא המועדפת עליי להנחת המייקאפ אבל אני עדיין צריכה להתנסות עם שאר מברשות איפור ולהגיע למסקנה סופית.
אחרי לחות ומקדם הגנה (למרות שיש בו titanium dioxide לא מצוין שיש במייקאפ מקדם) כפי שאומרים בהוראות התחלתי לעבוד. הכיסוי שקיבלתי היה בינוני ויש לי הרגשה שאם באמת הייתי מרטיבה את המברשת יכולתי גם להשיג כיסוי יותר נמוך. למרות שהבטיחו כי יש למייקאפ גימור זוהר בפועל קיבלתי גימור דיי מאט טבעי. אהבתי מאוד שהוא באמת כיסה לי את הנקבוביות באף. הקפדתי לשים לב כמה שעות עברו עד שהתחלתי להבריק - בערך כארבע-חמש שעות שזה הממוצע בשביל מייקאפים אחרים עליי. לקראת סוף היום התחלתי לראות דהייה באזור ה-T, במיוחד מעל שפה עליונה וסנטר אך בכללי הוא נשמר די טוב. 
לסיכום, אני חושבת שהמייקאפ הוא אופציה מעולה למי שרוצה להקפיד על שימוש בבסיס מינרלי נוזלי ולא חוששת להשקיע כספים (הוא עולה מעל 50$) ומאמצים על מנת להשיגו ו"לתחקר" אותו. מכוון ואין להשיג את מוצרי ג'יין ארדל בארץ בשבילנו אופציות יחידות היא סטרוברי (ושם כרגע יש רק 3 גוונים), איביי או חו"ל. הייתי ממליצה גם לקרוא ביקורות במייקאפ אלי לפני ולראות מי כן ומי לא היו מרוצות ממנו. 


תודו שגם בקונסילר מינרלי נוזלי לא נתקלתן. לכן שמחתי לפגוש בקונסילר נוזלי* של Mineraz שמבוסס על תערובת של שמנים צמחיים, וקסים ומינרלים. הקונסילר מוצע בשלושה גוונים בלבד ולצערי גוון light מעט בהיר לי מדי.  הקונסילר מגיע באריזת גלוס של 3 מ"ל ויש לו מרקם מאוד מעניין. ברגע שהתחלתי לטשטש אותו הוא הופך לאבקתי. מוזר אך מעניין. מבחינת כיסוי אין פה ניסים ורק כיסוי נמוך מתקבל שלצערי לא הצליח להסתיר את הכהויות שלי. חשוב לשים לב שאם משתמשים במייקאפ מינרלי אבקתי אז הקונסילר יהיה מונח ראשון. לעומת זאת באם תשתמשו במייקאפ נוזלי, תניחו את הקונסילר אחריו.


על מנת לקבע את המייקאפ השתמשתי בדוגמית ממייקאפ מינרלי בגוון Nude* גם כן של Mineraz.  על יתרונות מייקאפ מינרלי לא אפרט כי כבר סקרתי לעומק בעבר אך אציין כי בליין ישנם שישה גוונים ולי הכי התאים גוון שמתואר כ"תת גוון צהוב בהיר" וגם גוון Sea Sand (תת גוון צהוב בינוני) היה בסדר גמור. לי אישית לא מספיק כרגע הכיסוי שמספק מייקאפ מינרלי (די נמוך) ולכן אני משתמשת בדוגמית שברשותי כפודרה. כמייקאפ/פודרה יש לו מרקם כמעט בלתי מורגש ולכן עבודה עם קבוקי שדוחסת את החומר היא הכי מתאימה בשבילו. את המייקאפ בצירוף פירוט מרכיביו, סרטון המפרט כיצד להניחו ומחירים תוכלו לראות באתר זה. חיסרון יחידי לדעתי במייקאפ, זה שיש בו רק 5 גר' בלבד ובשביל מוצר בסיסי כזה באמת שנשמע לי מעט מדי. הייתי שמחה לראות כמות יותר גדולה או לחילופין הורדה במחיר. 


סומק גם צריך, לא? ולכן Killer Queen*, הצעה אחרונה של Mineralz  לאביב (לא להתבלבל עם מותג מקודם!) נכנס לתמונה. למרות שהוא מתואר כסומק ורדרד קורלי הייתי אומרת שהוא הרבה יותר קורלי כתמתם מאשר ורוד. מה שכן מיוחד בו היא הדואוכרומיות וגם המרקם המשיי. הבאתי בכוונה השוואה לסומק אורגזם של נארס (אורגזם מימין) מכוון ובתיאור אומרים כי זוהי התשובה של מינרלז לאורגזם ואני אומרת שלא ממש אבל עדיין, לא פחות טוב ממנו. שימו לב לתמונה על הקופסה, קצת רטרו משהו ובהחלט גורם לי לחייך. 


ואחרי פירוט פנים נעבור לעיניים שם הרשתי לעצמי לשחק מעט במרקמים וגוונים. הבסיס היתה צללית קרמית מפוסט קניות Urban Nature של BE. צללית קרמית לכאורה אך בעצם זהו פריימר שזור יחדיו בגוונים שונים (בדיוק כמו צלליות קרמיות של טו פייסד). אריזה סטרילית ביותר שלקח לי בהתחלה זמן להתרגל אבל מצאתי שיטה קלה ולא בזבזנית כיצד להניח אותה: לחיצה קטנה ומעבר ישיר למברשת עיניים. בלי אצבעות שמבזבזות ומלכלכות. וכמובן שאני חייבת עוד הפעם להזכיר את הגוון המיוחד שלה - דואו כרומי מיוחד של ירוק וסגול שעל עיניים מתקבל יותר ירקרק. עמידות כמובן נפלאה שכן הצללית משלבת פריימר רגיל. בפיל יוניק המחיר ירד ותוכלו למצוא גם גוונים אחרים. 
מעל צללית קרמית הנחתי את Cruel Summer* של מינרלז. הצללית היא חלק מקולקציית "צבעים של קיץ" שמתמקדת בחמישה גוונים צבעוניים וכייפים במרקם שקוף. "קיץ אכזרי" היא דואו כרומית בגוון חום חם וירוק. באמת שמטריף. גם אותה הנחתי בעזרת 239 אך כדי להצמיד אותה ביתר קלות לעפעף ושלא יהיה לכלוך מיותר, הרטבתי את המברשת ב-Fix+ של מאק. באופן אידאלי הייתי משתמשת בצלליות מינרליות בכל יום כי יש להן אפקט מדהים שלא פוגשים תמיד בצלליות רגילות אך לצערי כשממהרים זה יכול להיות אסון שרק מחכה להתפוצץ. 
תיחום עיניים נעשה בעזרת עיפרון עיניים Industrial שהראתי בעבר אך הפעם חיזקתי והכהתי אותו בעזרת איילנר מינרלי Ultra Sky* כחול כהה מהמם. סיימתי תיחום פנימי עם איילנר ג'ל כחול של Maybelline.

תוצאה סופית:


ואי אפשר לסיים בלי מעט צבע בשפתיים:


סיימתי עם שפתון מינרלי טהור של מינרז* בגוון Parfait ולמרות שהוא נראה כמו שפתון חורפי בחרתי להניחו בצורה מעט שונה.  מרחתי מעט מהשפתון ואז בעזרת טפיחות הצמדתי אותו לשפתיים על מנת להעניק להן פיגמנט "טבעי" כביכול של ורדרדות.  השפתון במרקם מאוד קרמי ומונח נפלא עם שפתיים, מבלי להרגיש כבד מדי או מייבש. 


פנים
מייקאפ (עם מברשת F80 של סיגמה): JANE IREDALE liquid mineral a foundation - satin
קונסילר (עם אצבעות): MINERAZ - light
פודרה (עם מברשת 182): MINERAZ mineral foundation - nude
ברונזר (עם מברשת 138): STILA sun bronzing powder - 2
סומק (עם מברשת סומק של ריל טכניקס): MINERALZ  -122 killer queen
גבות (עם מברשת גבות של ביוטיקייר): MAC eye brows - fling

עיניים
צללית קרם: BARE ESCENTUALS prime time primer shadow - urban nature עם מברשת 239
צללית: MINERALZ 209 cruel summer על כל עפעף עליון עם מברשת 239
איילנר עיפרון: MAC pearlglide intense eye liner - industrial ומעליו איילנר MINERAZ ultra sky עם מברשת 214 תיחום עליון ותחתון
איילנר פנימי: MAYBELLINE eye studio lasting drama gel eyeliner - 03 blue תיחום תחתון פנימי עם מברשת 41 של עפרה
מסקרה: MAX FACTOR false lash effect fusion volume & length - black

שפתיים
שפתון: MINERAZ lipstick - parfait

ומה איתכן? ניסיתן לאחרונה מוצרים מינרליים במרקמים שונים? יש לכן אחד או יותר בשגרת איפור קבועה?

28 תגובות:

 1. וואו!
  אני לעולם לא מתאפרת בגווני כחול אבל זה נראה יפהפה עלייך!
  עוררת בי סקרנות וחשק רציני למייקאפ של ג'יין ארדל, נראה מאוד מעניין.......

  השבמחק
 2. השפתון נראה ממש ממש עדין, בהחלט השגת מראה טבעי איתו. את הצלליות של מינרלז יצא לי לנסות כבר כמה פעמים ולכולן היה פיגמנט ממש טוב והצבעים היו מקסימים ועשירים. 

  השבמחק
 3. היי, אני די חדשה פה ומאוד אוהבת את הסגנון שלך. התוצאה הסופית יצאה טבעית ומקסימה. אהבתי מאוד!

  מה עם סיקור על חבילת ה iHerb שהזמנת??
  התמכרתי לאתר אחרי שנחשפתי אליו פה...

  השבמחק
 4. האיפור עיניים הזה מדהים על העיניים שלך ! 

  השפתון נראה לי ממש כהה בתמונה ועל השפתיים בטפיחות נראה ממש טבעי ויפה. 
  אהבתי מאוד :)

  השבמחק
 5. וואו! האיפור עיניים מדהים!!!
  המייקאפ המירנלי דווקא נשמע טוב, חבל שקצת קשה לי עם הרעיון של להזמין מייקאפ על "עיור"... 
  גם הסומק מאד לטעמי..

  השבמחק
 6. כיף שאהבת!
  בדיוק, בסכומים כאלו ומבלי לדגום קשה להזמין ואולי לטעו, אם כי רוב הסיכויים שאפשר לקלוע בעזרת לינקים שנתתי.
  אם את לא בטוחה לגבי הסומק את יכולה גם להזמין דוגמית. 

  השבמחק
 7. תודה גלי. הוא אכן הרבה יותר דומיננטי אם מניחים אותו בשכבה מלאה. אני רק טפחתי איתו.

  השבמחק
 8. כן, רק בטפיחות. הצלליות מדהימות ואם לא הייתי לרוב ממהרת הן היו זוכות ליותר הכרה ושימוש ממני. 

  השבמחק
 9. תנסי, תמיד יש פעם ראשונה!
  המייקאפ אכן מעניין אבל צריך להתרגל אליו

  השבמחק
 10. פוסט מעולה! פשוט נהדר! ואת נראית שגעון!
  המייקאפ סיקרן אותי מאוד

  השבמחק
 11. תודה על שיתוף מותק! ידעתי שתאהבי כי נושא זה קרוב לליבך :)

  השבמחק
 12. עוד לא יצא לי לנסות איפור מנרלי. רציתי לנסות מייק אפ מינרלי אבל בסוף העדפתי את סטנדל -המעולה. אז גם לא ניסיתי. אבל זה נראה נחמד מאוד.זה לא מוצרים שאני פוסלת על הסף. למרות שלא מתה על האבקתיות.
  מאוד אהבתי את התמונות. זה כייף לראות אך המוצרים נראים באמת בעולם האמיתי.
  אז תודה  פוסט מושקע וכייפי :)
  יעלי
  בלוגי:http://yaelin10.blogspot.com/2012/04/blog-post_30.html

  השבמחק
 13. עוד לא התנסתי באיפור מנרלי ,אבל אולי בעתיד. כרגע עדין לא בא לי על סוג האיפור הזה למרות שאני מתענינית.
  ממה שאני רואה מפרסומים בלבד כי עוד לא התנסתי- בלוגים ופרסומות-,אני מרגישה שאני יכולה לחכות לעוד שלב באבולוציה של המוצרים האלה. בסוף גם אני אקנה משהו מנרלי זה בטוח :)
  נהנתי לקרוא את הפוסט המושקע. תודה :)

  יעלי
  בלוגי: http://yaelin10.blogspot.com/2012/04/blog-post_30.html 

  השבמחק
 14. לא כל כך מתחברת לעניין המינרלי , כנראה בגלל שאני לא אוהבת אבקות אבל ללא קשר , לא מושך אותי. אני חושבת שזה עניין של טרנד שהתחיל חזק ונחלש. הליינר הכחול הורס! 

  השבמחק
 15. thereisbeautyinallofus1 במאי 2012 בשעה 17:29

  בהחלט צריך זמן בשביל אבקות אבל מה עם מוצרים מינרליים במרקמים רגילים?

  השבמחק
 16. thereisbeautyinallofus1 במאי 2012 בשעה 17:30

  אני חושבת שאיפור מינרלי הוא הכרחי במיוחד לנשים שלא רוצות לרכוש מחברות שמנסות על בע"ח. שמחה שאהבת!

  השבמחק
 17. יוד לא יצא לי לנסות מוצרים מינרליים, וגם לא ממש ממהרת לעשות את זה. נשמע לי לא ממש נוח. מה שכן - סירן אותי המייקאפ, וגם השפתון נראה נחמד.

  השבמחק
 18. thereisbeautyinallofus2 במאי 2012 בשעה 16:19

  זה בטוח לוקח יותר זמן, במיוחד האבקות אבל מוצרים שהם נוזליים/קרמיים לא ממש רואים הבדל רק שזה מורכב מחומרים יותר בריאים. 

  השבמחק
 19. היית מאמינה כי לא ניסיתי אף מוצר מינרלי?
  עשית לי חשק, במיוחד העומק של הצלליות!
  והאיפור מקסים!

  השבמחק
 20. thereisbeautyinallofus3 במאי 2012 בשעה 11:08

  לא מאמינה! אני אוהבת לשחק עם כמה גימורי צלליות ככה שתמיד מובטחת תוצאה מעניינת. 
  שמחה שאהבת!

  השבמחק
 21. כרגיל את מהממת אני מאוד אוהבת את האיפור שלך עדין ואסתטי 

  השבמחק
 22. היה לי את המייק אפ של ג'יין בהחלט נורא קשה לבחור צבעים מהמותג רוב הגוונים
  הם על בסיס כתום..האם סטין הוא נייטרלי בהיר? בעבר הזמנתי ביסקויט והוא בהיר
  מאוד. הסומק ששמת נראה כתום בסווטצ' ועלייך נראה ורוד זה אותו סומק? כרגע אני בחיפושים אחרי מייק אפ מכסה לקיץ (אך גם קליל) אני מתלבטת בין גארלן לדיור מה את ממליצה? אני מחפשת בעיקר גוונים נייטרלים או בהירים בלי תת גוונים כתום או ורוד יש גוון מומלץ מהם?
  אהבתי הפעם את איפור העיניים והסומק. הצבע כחול נורא מחמיא לך. 

  השבמחק
 23. thereisbeautyinallofus3 במאי 2012 בשעה 22:59

  תודה רחלי

  השבמחק
 24. thereisbeautyinallofus4 במאי 2012 בשעה 7:29

  קנית את שלך בארץ או בחול? שלי הוא די נייטרלי בהיר אבל לא מאוווד בהיר, יש יותר בהירים ממנו.
  זה אותו סומק, פשוט בסווטצ' שמתי כמות יותר גדולה (הימני הוא אורגזם להשוואה - KILLER QUEEN הוא השמאלי)
  מכוון ולא ניסיתי את שניהם אני לא יכולה להמליץ אבל לקיץ חפשי מייקאפ עמיד שאף פעם לא יהיה באמת "קליל". שמעתי רק דברים טובים על דיור פוראבר ושם תוכלי למצוא גוון בהיר שלא כמו בגרלן.

  השבמחק
 25. פוסט פוסט מקסים. הגוונים הכחולים מחמיאים לך מאוד לעין.

  השבמחק
 26. thereisbeautyinallofus7 במאי 2012 בשעה 16:36

  תודה רבה! אני גם אוהבת כחולים אבל צריכה ללבוש אותם לעתים יותר קרובות :)

  השבמחק
 27. המייקאפ נשמע מעניין, אבל אין ספק שהמחיר שלו מאוד לא אטרקטיבי מבחינתי.
  מוצר כזה, שנגמר יחסית מהר, עבורי לפחות, צריך להיות קצת יותר נגיש מבחינת המחיר.
  אני מוכנה להתפנק בדברים אחרים, אבל מעדיפה שהקבועים שלי לא יהיו יקרים.

  הקונסילר נראה מעניין, אשקול לבדוק אותו כאשר יגמרו לי שני הקונסילרים שלי

  לא מתחברת לכל האבקות האלה. וגם פודרה אני מעדיפה דחוסה או אפויה.

  הקופסה מהממת והסומק יפיפיה! גם אם הוא לא דומה לאורגזם :)

  אהבתי מאוד את המראה הסופי! איזה יופי של שילוב צבעים!

  עבורי לפחות השפתון לא מספיק מורגש

  השבמחק
 28. thereisbeautyinallofus14 במאי 2012 בשעה 21:20

  אני חושבת שהמייקאפ יהיה יותר מעניין בשביל אלו שמחפשות מוצרים מינרליים טהורים. הסומק באמת מדהים! ממליצה לנסות, אפילו בדוגמית.
  בכוונה השארתי את השפתון ככה אבל אני יודעת שאת לא מחבבת ;)

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails