translate this site

יום שני, 29 באוקטובר 2012

A England - לקים מאגדות

לקים אינדים (ממילה indie) בשנים אחרונות מציצים מדי פעם בבלוגרייה הלקית אך בארץ הנושא לא כל כך מוכר (וחבל שכך). בעוד שמותגים מסחריים אשר נמכרים באופן רחב מאוד ברשת, חנויות ואנשי מקצוע את הלקים האינדים הרבה יותר קשה להשיג. בדרך כלל צריך לחפור בבלוגים, אתרי אונליין שמוכרים אותם או לשמוע המלצות מפה לאוזן. 
בדיוק בצורה כזאת הכרתי את A England, מותג קטן שנוסד על ידי אדינה בודנה, איטלקייה לשעבר שמתגוררת בלונדון כבר יותר מעשרים שנים. 
ל"א אינגלנד" יש מניפסט מקסים באתר שמתאר בצורה קצרה את כל מה שהמותג אוהב ווחוגג: "לקים וסיפורים, חלומות ולהיות אמיתי, להיות אנושי והרואי בחיי היומיום, לעמוד מול אתגרים ולקבל תגמולים, להעריך את הפינה הסודית בתוך כל אחד שם נמצאת רוח היצירתיות, נגיעה של מלכותיות ויופי בכולם, הערכה עצמית". אני חושבת שעם מוטו כזה כל אחת מאיתנו יכולה להזדהות. 
מה שעוד מייחד את החברה זה שאדינה לא מייצרת לקים נפרדים אלא מאגדת את כולם בקולקציות קטנות, עם סיפור מאחוריהם. זה נותן ערך נוסף ללק למרות שבסך הכל זה "רק" לק. יהיו צינים שיגידו שזאת דרך מעולה לשווק לקים ולמכור את כולם ויש בי חלק שמסכים עם זה ועדיין, אם הם לא היו כאלו מעניינים לא הייתי נותנת להם תשומת לב מלכתחילה. 

נתונים יבשים על ההתחלה לפני שנצלול לעולם של כל מה שבריטי וקריר. כל הלקים מיוצרים בבריטניה, מכילים 13 מ"ל וניתנים לרכישה רק מאתר הבית בעלות של 9 פאונד (כ-54 ש"ח) עם משלוח חינם לחלוטין. כפי שנהוג בדרך כלל בחברות קטנות אין פה ניסויים על בע"ח וכל הפורמולות הן 3Free. הבקבוקים שקופים ומרובעים עם פקק כסוף ולוגו של המותג מוטבע מקדימה. עיצוב פשוט, נקי ואלגנטי עם מדבקה מאחורה שמאתרת את כל הפרטים ההכרחיים. כפי שציפיתי, הפורמולה בכל הלקים התבררה כמושלמת - עבה אבל לא מדי ונמרחה כמו חמאה!


Tristam (כחול שמיים ליילי עם נצנוץ של אור כוכבים) הוא היחיד שבחרתי מתוך קולקציה ראשונה שיצאה - The Mythicals

"זה היה הזמן של הרפתקאות יוצאות דופן, רומנסה ודרכים מנומסות. אבירים משוריינים היו מנסים להוכיח את ערכם ולזכות באהבתם של נשים יפות דרך הפגנת כישורים בקרבות, יציאה למסעות מסוכנים והשתתפות בטורנירים. קמלוט הפך למרכז היקום והמיתוס של מלך ארתור לתמצית עידן הזהב של אבירות". 


על Tristam אומרים כי "הוא האביר האדיב. סמל למעלה אבירית ואהבה רומנטית. כאשר טריסטם ואיסולט בטעות נוטלים שיקוי אהבה, הם מתאהבים. למרות שהם עמדו במבחנים רבים שבחנו את אהבתם האסורה, הם לעולם לא הפסיקו לאהוב אחד את השני". 
טריסטם (נחשו איך קוראים לחתול של אדינה?) הוא חלק מצמד שהיה מפורסם הרבה לפני הטרגדיה של רומיאו ויוליה. זהו כחול עמוק עם מעט סגלגלות ומלא בהולוגרפיות מדהימה. כפי שציינתי, הלק נמרח באחידות ולמרות שמספיקה שכבה אחת הנחתי שתיים. ההולוגרפיות נראת לעין תחת אור מלאכותי חזק ובאור רגיל טריסטם מתגלה ככחול עמוק שימרי. אחד האהובים עליי בכל האוסף שלי ללא ספק!


קולקציה שנייה שממנה בחרתי את שאר הלקים היא The Legend:

"סיפור אפוס של סט. ג'ורג' והדרקון עטוי בהרבה מסתורין, אך בתוכו זוהי אגדה על גבורה וכבוד רב. הסיפור מתחיל עם ממלכה משגשגת, מלך, ביתו היפה ודרקון רודני שמאיים על אדמות הממלכה אלא אם מפויס על ידי הקרבת בתולה. בשם ההגינות המלך המציא שיטת לוטו בה נשלפו שמות של נערות בתולות. זה היה יום נורא כאשר המלך שלף את שמה של ביתו, נסיכת סברה טהורת הלב. אך היא עמדה מול גורלה בשלווה. משהגיע אביר ג'ורג' וראה את הבתולה קשורה לעץ, הוא נטל על עצמו את האתגר ובסופו הרג את הדרקון ועל ידי כך שיחרר את הממלכה משיעבוד והשיב שלום". 

Princess Teas "קשורה לעץ וממתינה לגורלה, הנסיכה מזילה דמעות נוצצות של צער נצחי". 
אני לא יודעת איך נראים דמעות של נסיכה אך אם כולן היו בוכות דמעות בצבע אפור-לילך-ורדרד בתוספת הולוגרפיות, לא הייתי מתנגדת לראות את התופעה. זהו לק הכי "עדין" והוא נראה בתאורה רגילה כאפרפר אך היופי שלו מתגלה בקרן שמש אחת!


Ascalon "רומח יצוק שהוחזק על ידי סט. ג'ורג' ואיתו הרג את המפלצת האכזרית. מאות רבות לאחר מכן, זה היה גם השם שנבחר על ידי וינסטון צ'רצ'יל בשביל מטוס אשר השתתף במלחמת עולם השנייה". 
מודה ומתוודה שזאת הייתה הפעם הראשונה ששמעתי את המילה "רומח" והייתי צריכה לעשות גוגל כדי להבין במה מדובר. התברר שזהו כלי נשק עתיק ואפרפר. אפרפר קר בהחלט מתאים לתאר את Ascalon. מטאליות קרה מעולם לא נראתה מושכת או מתאימה יותר לחורף הקרב ובא!


Princess Sabra (או בשמו האלטרנטיבי Tristam Eyes) "בתו היפיפייה ועוצרת נשמה של המלך, אשר שמה נשלף ובכך הפכה לקורבן הבאה של הדרקון". 
התלבטתי לא מעט האם אני צריכה או לא את נסיכת סברה ובסוף שמחתי שלא התחרטתי על ההחלטה. זהו גוון צהוב זית ברונזי שאולי לא הכי מחמיא לידיים הסופר בהירות כמו שלי ועדיין, אלמנט ההולוגרפיות שבו גורם לי לאהוב אותו בכל זאת. ללק יש שם נוסף, עיני טריסטם כי לפי אדינה זהו בדיוק צבע עיניו של טריסטם. 


St. George "קדוש אבירי אשר נתקל במקרה בנסיכה, שחרר אותה, הרג את הדרקון והשיב את השקט לממלכה ובכך זכה בידה של הנסיכה". 
סט. ג'ורג' הוא שילוב מופלא בין ירוק למעט כחלחלות ולמרות שפחות רואים את ההולוגרפיות שלו הוא עדיין מדהים. 

ומספר השוואות, למרות שבאוסף שלי אין כל כך הרבה לקים הולוגרפיים ולמעשה לא מצאתי אף אחד שמתקרב אפילו ליופיו של טריסטם:

Color Club - Ms Hautie, Color Club - Revvvolution, A England - Ascalon
Color Club - Ms Hautie, Color Club - Revvvolution, A England - Ascalon
 פחדתי ש-Ascalon יהיה דומה מדי ל-Revvvolution אך שמחתי לראות שהראשון הרבה יותר בהיר ויש בו דואוכרומיות נוספת בגוון סגלגל בהיר משהו.

Catrice - Dirty Berry, Milani - Hi Res, Pupa - 035, A England - Princess Tears
Catrice - Dirty Berry, Milani - Hi Res, Pupa - 035, A England - Princess Tears
 מדהים לגלות שיש לי ארבעה לקים אשר נכנסים תחת קטגוריה פרטית משלי של "סגולים בהירים הולוגרפיים" ועדיין - כולם שונים כל כך אחד מהשני!

China Glaze - Emerald Fitzgerald, A England - St. George, Orly - Meet Me Under The Mistletoe
China Glaze - Emerald Fitzgerald, A England - St. George, Orly - Meet Me Under The Mistletoe
 פה ניתן לראות הבדלים בגימורים של הלקים - בעוד שלסט. ג'ורג' יש גימור הולוגרפי (אם כי לא מאוד מובחן), הלק של צ'יינה הוא שימרי כחול ולעומת זאת אורלי ירוק עם שימר זהוב.

A England - Princess Sabra, Color Club - Snakeskin, Chanel - Graphite
A England - Princess Sabra, Color Club - Snakeskin, Chanel - Graphite

אם עד עכשיו לא התאהבתן בלפחות לק אחד, אז אתן לא מעריצות לקים מושבעות! אדינה הצליחה לרתק אותי עם סיפורי רקע, גוונים מדהימים ופורמולה מעולה ואני ללא ספק מתכוונת להמשיך לעקוב אחרי קולקציות חדשות. הנוכחית דרך אגב היא Gothic Beauties אשר מורכבת מחמישה לקים שקיבלו את שמם מגיבורים גותיים מיוסרים. לכן כל מה שתראו בה זה לקים מושחרים ולא מעט מהם...

ומה איתכן? ניסיתן לקים של A England? יש לכן המלצות למותגים אחרים בסגנון?

18 תגובות:

 1. הלקים יפים אחד אחד, נראה לי שלא הייתי מצליחה לבחור אחד מכל החבורה הזאת. מאוד אהבתי את האפקט ההולוגרפי ובשילוב עם הצבעים הלקים נראים ממש מיוחדים. תמיד טוב להכיר עוד מותג לקים מגניב!

  השבמחק
 2. תודה, גם אני מאוד אהבתי אותם!
  בגלל זה לא ניסיתי לבחור אפילו, לקחתי את כולם (ויש עוד!)
  אני תמיד בעד אפשרויות ובחירה :)

  השבמחק
 3. איזה לקים מהממים!
  אני לא מחובבות ההולוגרפים אבל אלה מדהימים! האהוב עלי בהחלט הוא St. George
  פשוט מקסים ושימרי :)

  השבמחק
 4. נכון? כיף שאהבת!
  הירוק בהחלט מעלף. מאוד ייחודיים ועדיין לא נתקלתי בדומים להם

  השבמחק
 5. מהמם!

  הדבר הפחות הוא המחיר שלהם אבל הסדרה הזו קורצת לי כבר המון זמן. אפילו לפני 3 ימים שוטטתי באתר שלהם והשתעשעתי במחשבה להזמין. זה עבר לי :-P

  השבמחק
 6. וואו הם כולם מדהימים! תודה על הסקירה, באמת חבל שאין בארץ יותר דיבור על לקים אינדי, שבבלוגים בחו"ל אפשר לקרוא עליהם המון :) יש הרבה דברים יפים, ונתת לי השראה גם לנסות להזמין ולא לחשוש! :)

  השבמחק
 7. אני כל הזמן מגלה מותגים חדשים, חלקם קל להשיג (כמו אלו) וחלקם הרבה יותר קשה (ויקר)

  השבמחק
 8. לקים מהממים! ביולי היה להם מבצע של לקים מקולקציית ה"מיתיקלס" ב5 פאונד ללק, קניתי כמה, כולל אחד אדום בשם PERCEVAL, אני ממש לא אוהבת לקים אדומים אבל הוא אחד הלקים הכי יפים שהיו לי אי פעם ויש לי למעלה מ100.
  באותה הזמנה קניתי גם את סיינט ג'ורג' וגם הוא אחד הלקים הכי יפים שיש לי.
  החברה כ"כ אינדי שאפילו אין להם שירות לקוחות ואם את שולחת להם מייל, עדינה עונה לך בעצמה חחח והיא כזאת מקסימה!

  חוץ מזה, בד"כ אני קוראת סמויה ולא מגיבה אף פעם אבל אני חייבת לציין שאני מאוד אוהבת את הבלוג שלך ;)

  השבמחק
 9. כיף תמיד לשמוע גם מאנונימית :)
  אני משתדלת לעקוב אחרי מבצעים אבל לא תמיד זוכרת LOL
  אם יש לך המלצות לעוד מותגים שקל להזמינם אשמח לשמוע!

  השבמחק
 10. לא צריך לזכור, אפשר להירשם לניוזלטר או לעקוב בפייסבוק/טוויטר.
  מכירה את ILLAMASQUA?
  יש להם מוצרים (וקמפיינים) מדהימים, והם עושים משלוח לארץ. קצת יקר אבל לפעמים יש להם מבצעים של 15-20 אחוז הנחה ואז זה יותר שווה. בכל מקרה המשלוח חינם בהזמנה מעל 75 פאונד.
  אחד המוצרים האהובים עליי הוא ליפגלוס אדום מהמם מאוד פיגמנטי בשם SUCCUBUS. ממליצה לכל מי שאוהבת שפתונים אדומים!

  השבמחק
 11. שכחתי גם את LILY LOLO
  לכל אוהבות האיפור המינרלי.

  אפשר לקנות דרך פיל יוניק, אבל דרך האתר הרשמי יש אפשרות להזמין דוגמיות להתנסות.

  השבמחק
 12. לאחרונה אני תמיד מעודכנת.
  מכירה את אילמסקה אך לא יצא לי עדיין לנסות את המוצרים שלהם, כנראה כי עדיין לא נתקלתי במשהו שמאוד רציתי מהם.

  השבמחק
 13. חלק מהלקים הכרתי מהרשת, אבל זוהי הפעם הראשונה שאני קוראת את הסיפור מאחורי הלקים, והוא מקסים. נכון, זה רק לקים- אבל זהה תחביב שלנו, ואם יש לו ערך נוסף, מה טוב.


  הלקים יפיפיים, אחד אחד. ה-2 שהתחבבו עליי הכי הרבה הם: טריסאם והקדוש ג'ורג'.
  גם במקרה הזה, אני מרגישה שהגיע הזמן לאוורר את הווישליטס שלי ולהפוך את הלקים של אי אינגלנד ממצב של "רוצה" למצב של "בדרך אליי"

  השבמחק
 14. בדיוק, כשיש ערך נוסף אני תמיד נתקעת עליהם...
  בחרת את הכי יפים לדעתי מכולם!
  תתחדשי מראש ;)

  השבמחק
 15. טוב, אז בהשראתך הזמנתי! :) חח לא יכולתי לעמוס בפני היופי של המותג הזה

  השבמחק
 16. תתחדשי!

  השבמחק
 17. פוסט יפייפה
  מאד נהנתי, תודה :-)

  השבמחק
 18. שמחה שאהבת מעיין!

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails