translate this site

יום רביעי, 24 באוקטובר 2012

התחדשויות אחרונות - התרגשויות זולות עם MUA

MUA או בשמם המלא Makeup Academy הוא מותג שבשנה אחרונה תפס תאוצה ברחבי הרשת, במיוחד לאחר שהתחילו לשתף ולחדש ללא הפסקה בעמוד פייסבוק ובבלוג
החברה (אנגלית במקור אשר נמכרת ברשת סופרדראג) מצהירה כי "איפור נהדר אינו צריך לעלות המון ולכן אנחנו מבטיחים להביא איכות מפתיעה, גוונים, כיף וחידושים לכל מוצר ומוצר שאנו משיקים. מביאים איפור cruelty free לתיק איפור של כל אחת ואחת". 
רוב המוצרים שניתן לרכוש מהם מתומחרים במחיר מאוד נגישים ועומדים על פחות מארבע פאונד (בערך כ-25 ש"ח). תוסיפו לזה קודים להנחה ומבצעים שונים וניתן בהחלט להרכיב תיק איפור למתאפרת מתחילה בכלום כסף. 
אני בטוחה שתשאלו את עצמכן מהו הקטצ' פה? ובכן הכל קשור לעלויות ייצור. בעוד שפיתוח מוצרים נעשה באנגליה, ייצורם מתרחש בסין. אם זה נשמע כאילו אני מתארת מותג אחר, מאוד ידוע אז נכון לחלוטין כי MUA בהחלט מזכירים לי את ELF. ההבדל? יבשות שונות!
מכוון וב-MUA יושבים אנשים מאוד חכמים, הם החליטו שבעבור כל עשרת אלפים מעריצים בעמוד פייסבוק שלהם נקבל הטבה כלשהי ומי אני שאתנגד? לכן כשהגיעו לעשרים וחמישה אלף מעריצים זכינו ב-25% הנחה ובדמי משלוח חינמיים לגמרי!כשזה נוגע למותגים נגישים במיוחד (מילה מעודנת להגיד שזה זול, צ'יפ או כמעט בחינם!) אני מעדיפה להתרכז לרוב במוצרים אבקתיים כמו צלליות, סמקים וגם לקים. באתי בציפיות מעורבות שכן אני תמיד מעדיפה להיות מופתעת לטובה מאשר מאוכזבת. 


אתחיל במוצר שלדעתי כדי לא לפספס בשום הזמנה ואלו Pearl Eyeshadows (צלליות בגימור פנינה) שעולות פאונד בודד . ב-MUA אומרים כי "אלו צלליות בודדות בעלות פיגמנט רב, חלקות וקלות מאוד להנחה". כל צללית נמצאת באריזה שחורה שטוחה ומכילה 2 גר' של מוצר, גודל מכובד לכל הדעות. מכיוון ואני סולדת מלאגור צלליות בודדות כבר הספקתי לדפט אותן לפלטת Z שלי. באתר מצוין כי קיימות שלושים וארבע צלליות אך משום מה מוצעות למכירה רק עשרים ושלוש. לצערי כל הצלליות אינן מכילות שמות ורק מספרים: 4 (ורוד לילך), 9 (סגול כחול דואוכרומי), 11 (חום ברונזה), 24 (ורוד חום עתיק) ו-27 (זהוב נייטרלי). 
גזר דין? אלו צלליות סופר פיגמנטיות ומאוד רכות ואולי אפילו מדי שכן הן מעט מתפוררות ויכולות ליפול אם לא מניחים אותן בתנועות של טפיחה ועם מברשת דחוסה. היה כיף לראות שמה שנמצא בפאן עובר בדיוק באותה צורה לעפעף. כמעט הכל בצלליות הזכיר לי מאוד את veluxe pearl של מאק (רק ללא fall out). הגוונים משגעים ועם פאונד אחד בהחלט אי אפשר לטעות!


אם צלליות בודדות הן לא כוס התה שלכן אולי כדאי שתבדקו את Trio Eyeshadow (שלישיית צלליות אפויות). כל טריו מכיל שלוש צלליות אפויות שימריות שהשילוב ביניהן אמור ליצור מראה מושלם. מתוך שבע בחירות הזמנתי את Chocolate Box שאמורה לספק את הייצור שבי שרעב לכל מה שנייטרלי וחום. בעבור 2.5 פאונד (אפילו פחות, בגלל ההנחה) קיבלתי שלוש צלליות אפויות במרקם וגימור טובים - יש שם גוון חום כהה, אפרסקי וטאופ סגלגל. מי שחובבת צלליות מאט לא תתחבר שכן הן כולן מכילות שימר. הגוונים לא כל כך שונים אחד מהשני ולמרות שעל גבי האריזה ישנן הוראות שימוש שאומרות שיש להשתמש בגוון הכי בהיר לשטיפה, בהכי כהה לתיחום ובבינוני להארה אני לא חושבת שזאת הדרך ועדיף להחליט לבד מה הולך לאן. כמובן שניתן גם להשתמש בן עם מברשת מורטבת ואז הפיגמנט יהיה עוד יותר רב. בכל אופן הטריו הרבה יותר טוב מצלליות אפויות אחרות שניסיתי אבל עדיין נופל מעט אחרי הצלליות הבודדות. הייתי צריכה להתאמץ לא מעט עם מברשת שטוחה כדי להוציא פיגמנט מספק בשבילי ועל כן הן שוות את המחיר אך לא את המאמץ שלי. אם כבר אפוי, אז בודדות של מאק, פופה או בורז'ואה


נעזוב לשניה צלליות (מבטיחה לחזור יותר מאוחר) ונעבור למוצרי פנים:
Mosaic Bronzer בגוון Sunkissed Glow הוא ברונזר דחוס (בגודל מכובד של 8.9 גר') שנראה כמו דיופ לברונזר הכל כך מוכר ומהולל של גרלן מסדרת טרקוטה. מתוך שני גוונים בחרתי בהכי בהיר עם תת גוון ורדרד מעט. בתור ברונזר הוא יתאים נהדר לבעלות עור מאוד בהיר אך לי הוא משמש יותר כסומק טבעי. כפי שניתן לראות מהסווטצ' אין מדובר בברונזר מאט אלא יש בו שימר שמתרגם נפלא על העור. המוצר היה יכול להיות מושלם לולא הפרעה אחת שלי מציקה - אם לא נזהרים בטבילת המברשת נשארים עם "פירורי" חומר. אבק ולא מעט ממנו. מצאתי כי מברשת דו פייברית מצמצמת את התופעה אבל עדיין לא מעלימה אותה לגמרי. חבל כי התוצאה הסופית מקסימה. שימוש אחר שמצאתי לברונזר הוא ערבוב של מספר צבעים (או גוון אחד) בעזרת מברשת טשטושים ומעבר איתה בקפל העפעף לטשטוש צלליות קיימות. זה יוצר מראה יותר הרמוני ובהחלט יותר מטושטש (טיפ שלמדתי בפורום תפוז איפור ויישמתי בשמחה מאז). 


בגזרת סמקים המצב התברר כהרבה יותר טוב! Blushers התגלו כמבחר של שישה סמקים ומתוכם בחרתי את מס' 4 - ניוד מעט כתמתם בגימור מאט. אל תסמכו על התמונות באתר כי הן משום מה לגמרי לא קשורות למציאות. עצה שלי כמו תמיד היא לחפש בגוגל. אין מדובר בסמקים גדולים (סך הכל 2.4 גר') אך אני בטוחה ששלי יספיק להמון זמן. בניגוד לברונזר, לסומק לא הייתה ממש בעיית נשורת והוא פיגמנטי מאוד. עם מברשת מתאימה אפשר להניח ולטשטש ללא תקלה. העמידות בסומק ובברונזר היו די ממוצעים - בערך כשש שעות (ללא סומק קרמי או פידור). 


עולם של ריסים מלאכותיים עדיין לא גיליתי ומהם אני נשארת רחוקה אך זה לא מנע ממני להוסיף לסל קניות זוג אחד מסוג Flair. מתישהו אשלוף אותם מהמגירה...


מתוך שלושים ושניים גוונים של לקים הרגילים - יש עוד סדרות קטנות יותר - בחרתי בשניים בלבד כי לצערי לא הבחנתי שם בגוונים שעדיין אין לי באוסף אישי. הראשון ביניהם, מס' 5 הספקתן לפגוש כבר בפוסט לקים אחרון. כפי שציינתי אז הפורמולה לא הלהיבה אותי במיוחד והיה צורך במריחת שלוש שכבות להשגת כיסוי מלא (כמעט). הגוון של הלק לעומת זאת התברר כדיופ ללק מאוד מפורסם. את Frozen Yogurt הסגלגל יותר אהבתי והוא יתאים במיוחד לאביב/קיץ.


אם יש מוצר אחד שלדעתי שווה להזמין ולא נופל מחבריו היקרים יותר זהו ה-Eye Primer. אם מעולם לא השתמשתן בפריימר לעיניים כדאי שתקראו את מחשבותיי בעניין אך בקצרה - פריימר נועד לשפר עמידות של צלליות וגם להגביר את העוצמה שלהן. בנוסף הפריימר מחליק את פני השטח של העפעף לפני הנחת הצלליות ופשוט "מדביק" אותן אליו. 
כמה לא הייתי מופתעת כשהסתכלתי על רשימת המרכיבים וראיתי שהרוב זהים לפריימרים הטובים שניסיתי (כמו Primer Potion ו-Shadow Insurence). הפריימר של MUA מתפקד באותה צורה - הוא בצבע בז'י נוזלי שנמצא בתוך מיכל סגור ובעזרת אפליקטור נמרח (בכמות מזערית) על עפעף. הוא מספק מעט אחידות בגוון ומתייבש תוך שניות בודדות. כל צללית מעל שמונחת באמת נצמדת ולא זזה. ניסיתי אותו כבר לא מעט פעמים, גם בחום של הקיץ והוא אף פעם לא איכזב אותי. הנקודה היחידה שיכולה להפריע מעט היא כאשר מנסים לטשטש מעליו צלליות וזה מתגלה כמעשה מעט קשה מהרגיל (בדיוק באותה נקודה נתקלתי בפריימר פושן). בעבור 2.5 פאונד עבור 7.5 מ"ל אני חושבת שמדובר בפריימר עיניים מעולה!


ואת המעניין ביותר השארתי לסוף! לדעתי MUA התפרסמו במיוחד אחרי שהתחילו למכור פלטות צלליות במחירים מאוד נגישים. המבחר רק הולך וגדל ועד עכשיו קיימות שתיים עשרה מהן. כל פלטה שוכנת בתוך אריזה פלסטית פשוטה כאשר המכסה הוא שקוף ומאפשר ללא בעיה לראות את הגוונים בה. רוב הצלליות פיגמנטיות מאוד ורכות למגע וכן מתקבלות על עפעף בדיוק כמו בסווטצ'ים. כל פלטה אולי נראת כדי גדולה אך סך הכל מכילה 9.6 גר' של חומר ולכן הצלליות די זעירות (תחשבו על צללית מאק חלקי שתיים). 

הראשונה שמוצגת לפניכן היא Starry Night (אותה ראיתי לראשונה אצל ישראלה) שמתוארת כתערובת של צלליות שימריות כחולות, אפורות וורודות. האיכות של הצלליות די סבירה ובפלטה הזאת כמצוין כולן שימריות בתתי גוונים קרים. ההערה שלי לגבי צלליות בודדות ואלו נשארת בעינה - מכוון והמרקם מאוד רך יש להיזהר לא "לחפור" יותר מדי עם המברשת אחרת יהיו פירורים. אני לא הולכת להגיד שהפלטה הדהימה אותי (וזה תקף לכל הפלטות) באיכות שלה וכו'. אבל כן, בעבור 4 פאונד היא טובה ויכולה לספק לרגע את הרצון של להיות בעלת מס' רב של צלליות מבלי לשבור את הכיס. 


היכול להיות ש-MUA הלכו והעתיקו את אחת הפלטות הכי נמכרות בהיסטוריה של איפור? ועוד איך!
בעוד שבאורבן דיקיי בחרו להביא לנו את Naked פה החליטו לא להחליף יותר מדי שמות והלכו על Undressed וכל זה בעשירית מהמחיר.
אז נכון הגודל לא משתווה וגם צלליות מאט שבחבורה נופלות מאחורי הנייקד ועדיין - תחלופה מעולה אם אתן רוצות לבדוק על מה כל המהומה עם נייקד ולהחליט אם באמת תרצו את המקור, שהוא חובה לחובבות צלליות בגוונים רכים.


Heaven and Earth היא פלטה נייטרלית במלוא המובן של המילה ומאוד חמימה בתת גוון שלה. אין פה אפילו צללית אחת בגימור מאט. רוב הצלליות בגימור שימרי שכבר למדנו להכיר ורק אחדות מכילות גליטר מעצבן (כמו הכי ימנית בשורה תחתונה). עוד הפעם, לא תראו אותי קופצת בהתלהבות בלתי פוסקת אבל היא נחמדה.

בהתחשב ששילמתי על הכל בסביבות ה- 140 ש"ח אפשר להבין למה אני כיניתי את הפוסט "התרגשויות זולות". יש משהו כייפי בלצאת עם שקית (אפילו וירטואלית) מלאה בכל טוב ולשלם עליה רק מחיר של מסקרה יוקרתית בארץ. זה לא אומר שאני לא מעריכה מוצרים יוקרתיים כי כן, אני מודה שהם מושכים יותר יותר ואני מתפנקת מהם אבל כיף לגלות שגם מוצרי איפור טובים קיימים וכדי להשיג אותם לא צריך להוריד כמה עשרות אחוזים מהמשכורת.

ומה איתכן? ניסיתן את המוצרים של MUA? המלצות/השמצות?


18 תגובות:

 1. ידעתי איך שנכנסתי שאני אתחרט על זה! מתה להתנסות עם המוצרים שלהם, אבל עדיין מחכה לזה שהם יגיעו ל35 אלף לייקים בפייסבוק ויתנו 35% הנחה פלוס משלוח חינם. יאללה כבר!!

  השבמחק
 2. LOL! אני בטוחה שגם לא מעט מחכות לרגע. תהיה התקפת MUA

  השבמחק
 3. הכל נראה נורא יאמי!
  כמי שטיילה שם וקנתה שם אני יכולה להבין את ההתלהבות , המוצרים שלהם מעולים. מחכה כבר ל-35
  מה שכן, סיקרנת אותי לגבי המוזייקה למרות המינוסים שלו ולגבי הצלליות הבודדות. וחוץ מזה יש להם מוצרים חדשים שמעניינים אותי אז הוויש ליסט שלי מתארכת.

  השבמחק
 4. פוסט שימושי וכמו כולן- גם אני ממתינה להסתערות של ה-35%, איזה יום שמח זה יהיה :P

  השבמחק
 5. בהחלט מחיר ששווה את המוצרים.
  יש לי את פלטת החומים צבעים ממש יפים הבאסה שקשה לפתוח את המכסה
  תתחדשי ותהני :-)

  השבמחק
 6. אני חושבת שזה אינדיבידואלי אבל את צודקת, המחיר מצדיק את הרכישה.
  לא נתקלתי בבעיה עם המכסה...
  תודה!

  השבמחק
 7. אני חושבת ששלושים ומשהו אלף מעריצות מחכות כבר לרגע הזה!

  השבמחק
 8. בימים אלו אצלך הכל נראה יאמי ;)
  לא הייתי אומרת מעולים אבל הם טובים, ביחס למחיר.

  השבמחק
 9. עדיין לא יצא לי להתנסות במוצרים של המותג. המחירים ללא ספק סופר אטרקטיביים ולפי ההתרשמות שלי המוצרים נותנים תמורה מלאה ומעבר. לדעתי מה שעוצר אותי מלהזמין אותם הוא דווקא העיצוב של האריזות והפלטות שלא מצליח לרגש אותי. כמובן שאין שום הבטחה שהמצב לא ישתנה מתישהו.
  הצליות הבודדות והסמקים הבודדים הם המוצרים היותר אטרקטיביים בעיני. כיף לשמוע שגם יש אלטרנטיבה זולה לפריימר עיניים.
  תודה על הסקירה!

  השבמחק
 10. אין פה מה לדבר על עיצוב לדעתי אבל במחיר שלהם - זה בהחלט שווה

  השבמחק
 11. המוצר שהפתיע אותי במיוחד היה הפריימר- לא ציפיתי ממנו להרבה, וכפי שציינץ הוא התגלה כמעולה (אני מתכננת להזמין עוד... )
  בגיזרת הסמקים- אני בחרתי בורוד שבחבורקה, ולצערי תופעת ההתפוררות לא פסחה עליו... הגוון שלו חביב, אבל הוא מתפורר מאוד.
  פלטות הצלליות סבירות- תמורה הולמת לכסף, אך נתקלתי בטובות יותר.


  תתחדשי על הכל!

  השבמחק
 12. יקח לי זמן לסיים את הפריימר (ויש לי עוד לא מעט ביחד איתו) אבל הוא בהחלט לא נופל מיקרים יותר!
  באסה לשמוע על הסומק. חבל.
  תיארת בדיוק את מה שאני הרגשתי. הפלטות סבירות ובהחלט תואמות את המחיר אבל יש הרבה יותר מוצלחות

  השבמחק
 13. הצלליות הבודדות נראות מעולה! ניסית לדפט אותן?

  השבמחק
 14. הן באמת מעולות. דיפטתי אותן (העלתי תמונה לאינסטגרם החודש)

  השבמחק
 15. איכשהו לחלוטין פספסתי את הפוסט הזה כי לפני ההזמנה האחרונה שלי משם חיפשתי נואשות סוואטצ'ים לצלליות מונו שלהם ולא ידעתי בכלל שיש כאן!

  בסופו של דבר הזמנתי עוד פלטה, צלליות יחידות, סומק קרם ואת הפריימר. מהפלטה הסגולה אני דווקא מתלהבת יותר ממך, אני מצליחה להגיע איתה לשילובי איפור מאד יפים ואפילו דואוכרומיים. אני חושבת שצריך לתת צ'אנס :-)

  השבמחק
 16. YOU SNOOZE YOU LOOSE LOL!
  הצלליות מונו מעולות!
  מחכה לשמוע מה דעתך על סומק קרם :)

  השבמחק
 17. ככ אוהבת את הבלוג שלך. , כל מילה שווה זהב מבחינתי

  השבמחק
 18. תודה מאיה!

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails