translate this site

יום רביעי, 5 בדצמבר 2012

איפור היום - Natural Honey

לקחתי על עצמי משימה לא קלה בפוסט זה - לנסות מראה איפור שמורכב כולו ממוצרי איפור עממיים, כלומר מוצרים במחירים נגישים שניתן למצוא בכל דראגסטור (אך לא בהכרח רק בישראל). הלוק הורכב והועלה לאינסטגרם אך עד עכשיו לא זכה לפירוט וסקירה בבלוג. אם אתן עוקבות מספיק זמן אז אתן יודעות שאני נוטה לערבב מותגים מכל הקצוות - החל מארמני, שאנל וגרלן ועד לביוטיקייר ו-WOW כי כשיש מוצר טוב ביד שעושה את עבודתו ואני נהנית מתוצאותיו אני לא באמת מפלה. אני אשתדל לעבור על רוב הפריטים ולבחון מול עצמי האם אני באמת מוכנה לאמצו לשגרת איפור יומיומית. אך מספיק עם הקדמות, שנתחיל?


כבסיס למייקאפ השתמשתי בפריימר פנים מאת Reviva Labs שהופיע בפוסט סקירה של Iherb. מרבית פריימרים בשוק מורכבים מסיליקונים (יש מעט מאוד פריימרים על בסיס מים ללא סיליקונים) כאשר בין המפורסמים שבהם ניתן למצוא את פוטופיניש של סמאשבוקס לדוגמה. הפריימר של רביבה מאוד פשוט במרכיביו אך נותן את אותן התוצאות של פריימרים שעולים פי כמה ממנו - הוא מחליק את מרקם העור וממלא נקבוביות בצורה מספקת. יש דברים שהוא לא עושה על עור מעורב כמו שלי וזה לווסת את שומניות העור (באזור ה-T) ולגרום למייקאפ להיות עמיד בצורה יוצאת דופן. בתמורה ל-14 וקצת דולרים שהוא עולה אני חושבת שהוא יכול להיות אלטרנטיבה נהדרת למי שמחפשת פריימר פנים מחברה עממית שאינה עושה ניסויים בבע"ח. 


עד עכשיו הופיעו בבלוג לא מעט סקירות על מייקאפים ומרביתם שייכים לחברות יוקרתיות. אך אם הייתי צריכה לעמוד בתקציב מוגבל ולבחור בבסיס ממותג בינוני, היחידים שהייתי פונה אליהם אלו מייקאפים של בורז'ואה. ולמרות זאת, עדיין אני מעדיפה את הפארור אקסטרים שלי שגורף מחמאות כל פעם מחדש!
מייקאפ (175 ש"ח) נוסף שמצטרף לסקירה שייך ל-Pupa ונקרא Ultra Smoothing Foundation*. מראש ניתן להגיד שאני לא קהל היעד של המייקאפ שכן לפי הבטחותיו הוא מיועד לעור עם סימני גיל ראשונים. זהו מייקאפ קרמי למראה קורן ומלא חיים, עם כיסוי מושלם ותוספת של SPF8. יש בו סיליקונים שמבטיחים אפקט מתיחה ומיצוק העור והוא אמור להתאים לעור נורמלי עד יבש. המייקאפ מוגש בצורה מאוד נוחה - בקבוק פלסטי עם משאבה בצורה הפוכה בגודל 35 מ"ל ויש לו שבעה גוונים בלבד. הגוון שהתקבל הוא 1 Natural Rose ולמרות שהוא אמור להיות גוון הכי בהיר בסדרה, הוא עדיין כהה וורוד מדי בשבילי ופה שוכנת אחת הבעיות הכי גדולות של מייקאפים עממיים (למרות שגם ביוקרתיים ניתן להיתקל במחדל כזה) - מספר גוונים שמוצעים ללקוחה הוא מועט מדי ו/או לא בסקלת גוונים מתאימה. מניסיון עם עור מעורב שלי אני יכולה להגיד כי המייקאפ אכן מרגיש "מחליק" ומעניק כיסוי בינוני עם אפשרות למלא. עם פריימר וללא פודרה העור מקבל גימור טבעי אך מתחיל להבריק מאוד מהר (כארבע שעות). אם אתן מחפשות מייקאפ סיליקוני עם אפקט החלקה לעור עם סימני גיל ראשונים (בכוונה אני לא רושמת גילאים כי יש נשים עם עור ללא קמטים גם בגיל 40) ותוכלו למצוא גוון מתאים, יכול להיות שמייקאפ זה יתאים לכן. 


מכוון והתחלתי את הבסיס עם פופה למה שלא נצרף גם קונסילר למייקאפ? Luminys Touch* היא תשובה של פופה לכל עטי הארה שמציפים בשנים אחרונות את השוק ובאמת צצים כמו פטריות אחרי גשם. האם זהו רמז לכך שאנחנו בשנים אחרונות מחפשות תחלופות לטוש אקלה המפורסם של YSL? הגרסה של פופה (120 ש"ח ל-2.8 גר') מבטיחה גם פה נגיעה של אור, זוהר טבעי ופוקוס רך. הוא אמור לרענן, להדגיש את האיפור ולשפר את בהירות הפנים. ניתן להשתמש במוצר לבד: ישירות על עור הפנים או מעל מייקאפ/קונסילר. ישנם רק שלושה גוונים כאשר לי יש את מספר 2 - Sand שבעיקרון מיועד לעור בינוני אך על עור בהיר כמו שלי עובד מצוין כקונסילר. תזכרו - אם אתן מעוניינות בטוש הארה אז בחרו בגוון בהיר יותר. בדרך כלל לעטי הארה יש שתי גרסאות - או עט מקליק (YSL וגרלן) או כזה שמסתובב (גרסאות של לוריאל, מייבילין וקלרינס). במקרה הזה פופה בחרו באופציה הראשונה וכנראה היותר פופולרית. העיצוב הכסוף של העט מאוד פשוט ומשדר נקיון מינימלי. לקונסילר יש פורמולה נהדרת - קרמית, יחסית עבה שמטשטשת בצורה נפלאה ואפילו מעניקה כיסוי רב יותר מאשר עטי הארה אחרים. לאיפור זריז, מעל מייקאפ לדעתי הוא מכסה בצורה מספקת ביותר. בעיה אחת יש לי איתו והיא כישלון בתפעולו. אין יותר מציק מכך שמקליקים כמה פעמים על העט, רואים שלא יוצא כלום במברשת ורק לאחר כדקה החומר מועיל בטובו להופיע וכמובן שכתוצאה מיותר מדי הקלקות יש יותר מדי חומר. חבל, כי מדובר בגרסה נהדרת לעט הארה/קונסילר...
אז כן, אני משתמשת במוצרים עממיים כעט הארה או קונסילר ואפילו יש עוד כמה שעדיין לא נסקרו (בורז'ואה לדוגמה) וחושבת שבימינו ניתן למצוא אופציות נהדרות בפארמים. זה עדיין לא אומר שמצאתי תחלופה לקורקטור של בובי שבשבילי מהווה את אחד המוצרים הכי טובים שניסיתי השנה. 

כברונזר וסומק בחאתי באלו של MUA. דווקא ברונזרים וסמקים אני כן נוטה להעדיף ממותגים יותר יוקרתיים (אך יש כמובן יוצאי דופן) שכן אני מוצאת פורמולה שהיא לרוב יותר מוצלחת - פיגמנטית, גרוסה בצורה דקה מאוד ועמידה. לא חושבת שהייתי יכולה להתחייב באופן מלא למוצרי פנים של MUA שכן שני המוצרים שיש לי בסופו של דבר נותנים תוצאה בינונית. 


אני לא מדברת יותר מדי על גבות שלי אך בחודשים אחרונים החלטתי להקדיש להן יותר תשומת לב ובמקום לעצב אותן באופן קבוע בצורה מסוימת אני רק דואגת לניקיון מסביב, מבלי לגעת בצורתן. בין המוצרים שאהובים עליי לעיצוב שלהן ניתן למצוא את עיפרון גבות של MAC בגוון Fling (בסווטצ' למעלה הוא מצד ימין) וג'ל לגבות בגוון Beguile. לפעמים אני ממלא אותן גם עם צללית גבות חצויה של ביוטיקייר שגם כן נהדרת ועומדת בגבורה מול כל צללית יוקרתית אחרת. אחד החסרונות של פלינג הוא שאין לדעת מתי העיפרון יגמר ולכן בחרתי לנסות עיפרון נוסף בגוון דומה אך במחיר הרבה יותר נגיש. העיפרון (5.71$ ב-Iherb) בגוון Brown Beige של Physicians Formula מבטיח פורמולה קלה לטשטוש, עמידה במים עם תוספת של מחדד ומברשת לסירוק. הוא קל לתפעול, ממלא את הגבות בצורה לא חזקה מדי וכמעט באותו גוון כמו פלינג. 


איפור העיניים הורכב מצלליות ניטרליות של MUA עם תוספת של צבע בתיחום תחתון. כפי שאמרתי בסקירה המקורית אני חושבת שדווקא בפריימר עיניים ובצלליות הבודדות הם מפתיעים ורק לטובה! 


סקירה על איילנר ג'ל של Essence הייתה צריכה להיכתב כבר מזמן! את הפנינה הזאת הבאתי מחו"ל בשנה שעברה ומאז השתמשתי בו מדי פעם למרות שהגוון London Baby הוא דיופ כמעט מלא לאיילנר ג'ל Mauve Shimmer Ink (היקר פי כמה וכמה) שיש לי רק כדי לבחון האם הם באמת יכולים להתחרות אחד בשני. אסנס מגישים את האיילנר באריזת זכוכית די דומה לבובי עם אותו משקל (3 גר') והוא מיוצר באיטליה. הפורמולה סופר רכה ואולי אפילו רכה מדי שכן לא פעם צריך לעבור על הקו לפחות פעמיים כדי להשיג גוון עמוק ומלא. העמידות מדהימה ונפלאה בדיוק כפי שצריכה להיות באיילנר ג'ל ורק מגבון ושפשוף מאסיבי הסירו את מרבית הסווטצ'. אני חושבת שאנסה בפעם הבא להשתמש בו כצללית קרמית לבסיס מעושן. ורק להשוות את ההפרש במחיר - 3 יורו לעומת 120 ש"ח שבובי עולה בארץ (בחו"ל מעט פחות). 


ניסיתי לא מעט מסקרות עממיות שאני מחבבת (לאש בלאסט היא אחת מהן) ואני לא חושבת שיש סיבה להוציא מעל 100 ש"ח על מוצר שמצריך החלפה מספר פעמים בשנה (למרות שחטאתי בעבר ברכישות כאלו). אך מתברר שלא קל למצוא מסקרה עממית שעושה הכל, במחיר סביר ודרישה הכי חשובה בשבילי - אינה נמרחת (בגרסה רגילה ולא עמידה במים). 
ל-La Diva* של Careline לא ניגשתי בציפיות גבוהות שכן מסקרה אחרת בליין איכזבה אותי בעניין העמידות. מתברר שהכל בה עובד בשבילי וכך בחודשיים אחרונים היא נהפכה לחביבתי החדשה. היא מעבה, מאריכה ואפילו מפרידה מעט ולמרות שאני בונה אותה בלפחות שתי - שלוש שכבות (גם מעל פריימר ריסים) אין גושים מעצבנים או הידבקויות. המברשת של המסקרה איננה קטנה ודי קלאסית בצורתה ויש לה פורמולה מעט רטובה כפי שאני אוהבת. בינתיים, זאת המסקרה היחידה ממותג עממי שניסיתי בשנים אחרונות שתקבל ממני רכישה חוזרת! 


Honey של Revlon מצטרף למשפחת באלם סטיינים שלי וזוכה להיות חמישי בסדרה המוצלחת שלצערי עדיין מתעכבת להגיע לארץ. בניגוד ל-Rendevouz הקורלי ו-Smitten הורוד מג'נטה, Honey הוא ורוד סולידי שיתאים למרבית נשים שמעדיפות גוונים שקטים ורגועים אך לא כאלו שמוחקים את הגוון משפתיים. דווקא בתחום השפתיים לדעתי יש מבחר נהדר של שפתונים במחירים עממיים ואם מוצאים פורמולה שאוהבים כדאי לדבוק בה!

תוצאה סופית:


פנים
פריימר: Reviva Labs makeup primer
מייקאפ (עם מברשת באפינג של ריל טכניקס)PUPA ultra smoothing foundation - Natural Rose 01
קונסילר (עם מברשת קבוקי עיניים של אברידיי מינרלס): PUPA luminys touch -Sand 02
ברונזר (עם מברשת קונטור של ריל טכניקס): MUA mosaic bronzer - sunkissed glow 02
סומק (עם מברשת 12 של ביוטיקייר): MUA blusher - 4
גבות: PHYSICIANS FORMULA brow definer automatic brow pencil - brown beige

עיניים
פריימר: MUA eye primer
צללית: MUA 11+24 עם מברשת עיניים בייס של ריל טכניקס וטשטוש עם מברשת טשטוש של אקוטולס, MUA 9 עם מברשת עיניים אקסנט של ריל טכניקס
איילנר (עם מברשת איילנר של קרליין): ESSENCE gel eyeliner - london baby 02
מסקרה: CARELINE la diva - black

שפתיים
שפתון: REVLON just bitten kissable balm stain - honey

אז מה הוכחתי לעצמי היום? מה שתמיד ידעתי אך אף פעם לא ניסיתי - אני בהחלט יכולה להתאפר רק במותגים עממיים אם צריך (כולל מברשות איפור) ובכל זאת לשמור על טעמי. בכל זאת אני חושבת שאני מעדיפה לעשות מיקס אנד מאטצ' ולשלב גם מותגי יוקרה, גם בינוניים וגם פנינות שנרכשות בשקלים בודדים.  
האם לכן יש העדפות או שאתן כמוני, מערבבות הכל מהכל? האם לדעתכן איפור רק עם מוצרים יוקרתיים/עממיים נראה פחות/יותר טוב?

22 תגובות:

 1. זה לא האיפור, עממי או לא, שעושה אותך סופר מהממת. זאת לגמרי את!

  השבמחק
 2. אני חושבת שאת כבר יודעת שאני מאד אוהבת למצוא מציאות באיפור עממי, זה יותר מהנה ומעניין לדעתי מאיפור יוקרתי. אני חושבת שכל חובבת איפור עם תקציב בהחלט יכולה להנות ממבחר גדול של מוצרים מוצלחים ואפילו נהדרים, מבלי לקרוע את הכיס בכלל.
  אהבתי את התיחום התחתון עם הצללית הלילכית!

  השבמחק
 3. וואו!! יצא הורס! (-:
  פוסט מצוין (:

  השבמחק
 4. תודה גליה, שמחה שאהבת!

  השבמחק
 5. כיף למצוא מציאות לא יקרות שעומדות באותו תו תקן כמו היותר יקרים אבל לא תמיד זה מצליח...תודה התיחום היה סוג של החלטה ספונטנית כדי להקפיץ קצת את המראה!

  השבמחק
 6. תודה יקירה :)

  השבמחק
 7. מקסים, מאד אהבתי... הסגול מתחת לעין ממש מוסיף :-)
  ולשאלתך - אני מאמינה חזק שכל העניין של עממי, יוקרתי, מקצועי זה עניין של מיתוג בלבד... אפשר למצוא מוצרים ברמה מקצועית לחלוטין בחברות "עממיות" ובמחירים זולים, וגם מוצרים לא מי יודע מה בחברות יקרות ואפילו מקצועיות. הסוד (וחלק מהכיף) זה למצוא את הדברים הטובים ביותר ולא ללכת כמו עיוורים אחרי ההגדרות והמיתוגים.

  השבמחק
 8. מעט צבע לא מזיק, אפילו בחורף!
  מסכימה איתך לגמרי. אני חושבת שיש מוצרים טובים/גרועים משני הקצוות...

  השבמחק
 9. .אני מערבבת כל הזמן ויש אצלי לא מעט איפור ואביזרים עממיים לצד יוקרתיים

  מאוד אהבתי את האיפור שלך פה, מקסים ומרענן

  השבמחק
 10. כמה יופי מרינה! את עושה את האיפור ולא האיפור עושה אותך, ולכן כל עוד את משתמשת במוצרים מוצלחים, זה באמת לא משנה מי אמא ואבא שלהם ;)

  השבמחק
 11. יצא מדהים.
  בהחלט לא פחות מאיפור יוקרתי.
  ואם התוצאה גם עמידה ונשארת.לאורך זמן, אז מה צריך יותר??

  השבמחק
 12. תודה רבה ענת!
  את צודקת בהחלט :)

  השבמחק
 13. כמה מחמאות, אני מסמיקה פה! :)

  השבמחק
 14. זה מה שאני אומרת - אם מוצאים מוצרים מוצלחים, זה לא באמת משנה למי הם שייכים!

  השבמחק
 15. אחלה לוק!
  הזכרת לי את ה-20 dollars makeup challenge שמסתובב ביוטיוב...
  אולי צריך לעשות לזה גרסה ישראלית, משהו כמו "איפור פנים ב-100 שקלים"...

  השבמחק
 16. ממש אהבתי את האיפור ולדעתי הלוק שיצא מאוד מחמיא לך.

  אני משתמשת באייליינר ג'ל של מאד מינרלס, ואחרי הפוסט שלך, נראה לי שאני קופצת לחנות הקרובה לחפש את האייליינרים של אססנס. הגוון הירוק שבה אותי :)

  השבמחק
 17. האמת שלדעתי הרבה פעמים המותגים העממיים לא פחות טובים מהיוקרתיים, רק צריך לדעת מה לקנות :) המוצרים שבחרת עושים רושם של מוצרים מעולים במחיר הגיוני :)

  השבמחק
 18. בדיוק, אני עושה בירור מעמיק לפני רכישה גם למותגים יוקרתיים וגם לאלו שפחות.

  השבמחק
 19. תודה! יש לי כמה מאיילנרים ג'ל שלהם והם כידוע זהים לאלו של איל מקיאג'. לדעתי בובי ואסנס יותר מוצלחים במעט...

  השבמחק
 20. אם הייתי צריכה לעשות כזה אתגר הכל היה נרכש בואו או ביוטיקייר. לצערי אין יותר מדי מותגים זולים בארץ...

  השבמחק
 21. ממש אהבתי את הסגלגל הזה מתחת לעין מאד מחמיא לך! בכלל כל הלוק יצא מאד יפה וחורפי:-)

  השבמחק
 22. לדעתי באיפור עיניים שהוא נייטרלי אפשר לשחק עם כל תיחום וזה עדיין יצא יפה :)

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails