translate this site

יום שני, 1 באפריל 2013

חזרה לגבות

גבות, אחד החלקים בפנים שתמיד יכולות להרוס איפור מוקפד היטב או רק להדגיש אותו. במשך שנים אחרונות שמתי לב למגמה של חזרה לגבות טבעיות, ישרות ומוקפדות שנותנות מסגרת הולמת לפנים ויכולות אולי למתן את איפור עיניים המונח תחתיו. אם נסתכל בתמונות של כוכבות עבר נראה שגם על גבות, בדיוק כמו באופנה עברו תקופות - הן היו צרות ודקיקות, עבות ומצוירות ואפילו מחוברות:

הגבות אז


הגבות כיום

הנה כמה עובדות מעניינות על גבות שיגרמו לכן להרים (אולי) גבה: במצרים העתיקה נשים וגם גברים נהגו לגלח גבות ואז לצבוע אותן מחדש עם אבקה אפורה או שחורה. גם ביפן בתקופה קיסרית סמל היופי נחשב לשיער ארוך מאוד, פנים מפודרות ולבנות, שיניים שחורות וגבות מגולחות אשר צוירו מחדש במיקום הרבה יותר גבוה במצח. נשים ביוון העתיקה העדיפו מראה מאוד מודגש של "גבה אחת" או Unibrow כפי שזה נקרא בימינו. גבה אחת הייתה גם מאוד פופולרית באיראן במאה 18 ונחשבה ליפה. אפילו פרידה קאלו כנראה הרגישה שגבה אחת זה יפה והדגישה אותן בדיוקנים עצמיים. 

במאה ה-20 טי.אל. וויליאמס, מי שהיה אחראי להקמת מותג Maybelline הכיר לעולם את מה שעכשיו אנחנו מכירות כמסקרה אבל דאז השתמשו בה גם להדגשת גבות. לאורך שנות ה-20 וה-30 מה שהיה מקובל ובאופנה אלו גבות דקיקות ומאוד שחורות ורק בשנות ה-50 עם עליית פופלריות של כוכבות כמו מרילין מונרו, אליזבת טיילור ואודרי הפבורן פתאום כולן חשקו בגבות מלאות ומעוצבות. הידעתן שאפילו סופיה לורן חזרה למנהג של מצריות ונהגה לגלח גבות טבעיות משלה ולציירן מחדש? ברוק שילדס ומדונה החזירו את מראה של גבות עבות, מלאות והמאוד לא מסודרות לתהילה של שנות ה-80. כיום אפשר להגיד שהכל הולך מבחינת הגבות אבל כולנו חושקות בגבות מלאות, מעט מעוצבות שעם זאת נראות טבעיות. 

בתגובות בסביבת הבלוג גבות אצלי מקבלות לא מעט הערות (לטובה) במיוחד כשהן מודגשות. אמא שלי לעומת זאת תמיד אהבה אותי עם גבות טבעיות ולא "נגועות" למרות שהיא בעצמה מורטת אותן עד המוות!  כמו אצל מרבית הנשים גם אצלי היו "תקופות של גבות". הן תמיד היו שם מבחינתי - מעט לא שוות בעובי, יחסית מלאות ואולי קצרות מדי אבל זה לא שעשיתי משהו בנידון איתן. איפשהו ב-2011 הכנסתי לעצמי לראש שהן חייבות להיות סימטריות והלכתי למעצבת גבות שעשתה עבודה נחמדה ובאותו זמן חשבתי שאין דבר יותר מחמיא מזה בשבילי. אחרי כשנה וחצי הרגשתי שמספיק לי ונתתי לדברים לחזור לקדמותם תוך כדי טיפוח עצמי על ידי ניקיון בלבד מתחת ומעל לגבות וזהו. ואז התחלתי להדגיש יותר ויותר זמן במילוי ועיצוב של הגבות כי הבנתי שהן באמת מעניקות מסגרת מוקפדת לפנים והעדפתי אפילו לוותר על איפור עיניים מלא מאשר על מילוי הגבות. נכון לעכשיו אני יכולה להגיד שמבחינתי מילוי גבות ועיצוב נכון שלהן הוא בין הדברים החשובים ביותר בשגרת איפור יומיומית שלי. כפי שאדגים לכן המילוי יכול להיות מאוד קל עד ליותר מודגש אך תמיד אשתדל שהוא לא יראה מלאכותי או חזק מדי כי אין דבר יותר שנוא מבחינתי מאשר מראה של גבות שנראות מצוירות, שחורות מדי ו"מושלמות" מדי. 


תמונה ראשונה מציגה את הגבות שלי כמו שהן - די ממוצעות לדעתי, לא עבות או כהות מדי ויחסית ישרות. 
בעזרת Eye Brows* בגוון Lingering של MAC - עיפרון גבות בגוון טאופ חום רך (96 ש"ח) - מילאתי מעט את הגבות וגם ציירתי המשך של הגבה על מנת להאריכה. אם עד עכשיו השתמשתי לסירוגין בגוון Fling או עיפרון של Physician's Formula גיליתי שלינגרינג מעט יותר מתאים מבחינת הגוון לצבע טבעי של גבות שכן הן לא כהות מדי או בלונדיניות. למרות שמדובר בעיפרון פיגמנטי, רך למריחה ועמיד אחד החסרונות שלו שאין באפשרותי לדעת מתי הוא יגמר ויש בו מעט מאוד חומר. לכן בעתיד אני חושבת שאזמין את אחד הדיופים שלו - Master Shape בגוון Soft Brown או Define A Brow בגוון Dark Blond, שניהם של Maybelline. 


אם אתן מרגישות שמילוי גבות על ידי עיפרון מספיק בשבילכן אפשר לעצור לפני שלב זה או להפך במקום עיפרון להתחיל למלא עם צללית ומברשת. מזה מספר שנים אני תמיד מחזיקה בתיק איפור את צללית משי מס' 20 של Beautycare. היא מורכבת משני גוונים שמתאימים כמעט לכל גוון גבות מהבהיר ועד לכהה (עם תת גוון קר) ושילוב ביניהם יכול לתת את הצבע הרצוי. אישית אני מוצאת את עצמי מושיטה את המברשת לגוון הבהיר שכן הוא לא כהה מדי. בשביל 6 ש"ח אני לא מרגישה צורך להתעמק בצלליות יותר יקרות מכך. את המילוי אני עושה עם Brow Brush של Real Tecniques. בעבר מילאתי עם מברשת 263 אך אני מרגישה שהיא יותר מתאימה לחומרים קרמיים בעוד שהמברשת של ריל טכניקס עבה יחסית ויכולה לדחוס צבע בצורה יותר טובה. 


שלב זה איננו חיוני אך אני מוצאת את עצמי כן מבצעת אותו שכן הוא מאגד את מראה הגבות בצורה טובה יותר. בעזרתה של מסקרה שקופה מס' 2 של Beautycare אני עוברת עם המברשת על כל שיערות הגבה. חומר המסקרה הינו שקוף ומעט רטוב והוא מקבע מצוין את המילוי שעשיתי עד עכשיו. הוא מתייבש די מהר ואינו הופך את הגבות לקשיחות ולא נעימות למגע. עם הזמן החומר בפנים יהפוך לחום מלוכלך בגלל שהמברשת אוספת מעט צבע מהגבות אבל היא עולה שבעה שקלים ואין לי בעיה להחליפה כל מספר חודשים. בעבר קיבעתי את הגבות עם סט גבות שקוף של מאק ובאמת שאין צורך לבזבז כסף עליו כשיש דיופ כל כך מוצלח! תרגישו חופשיות לקבע את הגבות לאחר שמילאתן אותן עם עיפרון גבות ו/או צללית גבות או אפילו בלי כלום, רק על מנת לתת מראה מסורק ומסודר יותר. בדרך כלל פה אני גם נעצרת בשגרת גבות יומיומית שלי. 


אם חשק לבי בגבות עוד יותר מלאות ועשירות למראה אני פונה ל- Brow Set בגוון Beguile של MAC. זהו ג'ל בטיובה כמו של מסקרה המיועד לקיבוע גבות (88 ש"ח). הוא גם צובע אותן, מה שנותן לגבה מראה יותר מלא ועשיר. שמתי לב שיש בו מעט שימר שאולי נראה בתמונות עם פלאש אך במציאות לא תוכלו להבחין בו. גוון שיש לי הוא טאופי קר אשר יתאים לברונטיות כמוני. אם אתן יותר בהירות או יותר כהות יש לכן עוד שני גוונים לבחירה ואפילו גוון שקוף כפי שציינתי למעלה. בימים שבהם אני ממהרת אני בהחלט יכולה לדלג על שלבי עיפרון וצללית ורק לבצע את שלב הג'ל. אם רציתן דיופ יותר נגיש תבדקו את השוק האסייאתי, שהם מומחים במוצרי גבות! למשל מצאתי ש-Etude House מציעים ג'ל בשלושה גוונים כאשר לדעתי מס' 1 הוא הכי קרוב לגוון זה. 
כלי נוסף שהפך לחובה בשנה אחרונה בכל שלבי מילוי הגבות הוא מברשת מסקרה של Beautycare. המברשת (3 ש"ח) מיועדת לסירוק ריסים וגבות ואני מוצאת משתמשת בה לסידור גבות לאחר כל שלב שהצגתי - עיפרון, צללית וגם ג'ל. אם אין לכן יד קלילה עם ג'ל גבות של מאק בהחלט ניתן להגזים איתו ולמרוח יותר מדי ולכן מברשת זו בא לעזור ולרכך את מראה הגבות. 

כלי עבודה

אני מקווה שגרמתי לכן להסתכל שניה יותר לכיוון הגבות שלכן ולתת להן יחס יותר מעמיק. יכול להיות שהן במצב מושלם ואינן זקוקות לשום עזרה חיצונית (ברות מזל שכמותכן!) ויכול להיות שהן זועקות לעזרה ולאותה תשומת לב שאתן מעניקות בדרך כלל לשאר הפנים. נסו לראות ולבחון ואפילו תעשו ניסיון בבית על גבה אחת - רוב הסיכויים שתופתעו לגלות עד כמה זה מחמיא ומדגיש את שאר תווי פנים שלכן!19 תגובות:

 1. נהנתי לקרוא! שמעתי המון המלצות על הג'ל השקוף של מאק ודחיתי את הקנייה שלו רק בגלל המחיר, אבל עכשיו אני בהחלט הולכת לנסות את זה של ביוטיקר במקום.

  השבמחק
 2. פוסט מעולה! מאוד נהנתי ממנו. עד לפני שנה (או קצת יותר) לא נגעתי בגבות שלי כמעט למעט ניקוי קל של כמה שערות בצידן התחתון. מאז שגיליתי את ג'ל הגבות השקוף Brow Sculpting Gel של ארדל הבנתי כמה הוא היה חסר לי כל השנים שלא נגעתי בגבות, המראה עכשיו מסודר ונקי יותר. לאחר מכן גם אמצתי עיפרון של פופה מסדרת המולטיפליי בגוון חום טאופי (שבעצם אינו עיפרון גבות) ואתו אני מאריכה מעט את חלקן החיצוני וממלאת שם ממש בקטנה עם העיפרון כמו שאת עושה, אני משתמשת במברשת אייליינר זוויתית של ג'ייד שהיא מעולה בעיניי למטרה זו מעבר להיותה מברשת אייליינר מצוינת. מעבר לכך אני לא מתעסקת עם מילוי גבות כי הגבות שלי גם כך כהות ויחסית מלאות אז אני מעדיפה שלא להעמיס. אין ספק שגבות מסודרות מוסיפות כל כך למסגרת הפנים וממש לא כדאי להזניחן.

  את הג'ל השקוף של ביוטי קייר עדיין לא ניסיתי אך עכשיו אחרי שאת המלצת עליו ואחרי שראיתי עוד כמה המלצות בבלוגספירה עליו לבטח אנסה אותו כשהג'ל של ארדל יסתיים. אגב, הגבות שלך מאוד יפות.

  השבמחק
 3. תודה לידיה! לדעתי יש נשים שמזניחות את הגבות שלהן וחבל שכך. זה צורם במיוחד כשכל הפנים מאופרות ורק הגבות לא נגועות. אני מכירה את הגבות שלך ובהחלט מסכימה שאת לא צריכה יותר מדי להתעסק איתן למעט לקבע אותן :)

  השבמחק
 4. לדעתי המסקרה של ביוטיקייר בהחלט אופציה טובה במקום הג'ל גבות של מאק. הם עושים את אותה העבודה

  השבמחק
 5. אני מודה שאני לא מקדישה לגבות שלי יותר מידי תשומת לב. אני מורטת אותן כשצריך (בצורה מאד לא מקצועית יש לציין...) וביום יום אני תמיד ממלאת אותן עם צללית הגבות של ביוטיקייר. לפעמים אני מקבעת אותן עם המסקרה השקופה שלהם וזהו.
  מצד שני, זה מסוג הדברים שאני לא אצא מהבית בלעדיהם, כך שכנראה זה צעד מאד חשוב בשגרת האיפור שלי...

  השבמחק
 6. פוסט מצויין, הגבות זה אחד הדברים הראשונים שאני שמה לב אליהם בפנים, יכולים לגמרי לשנות את המראה! אני זוכרת שהעלת לאחרונה בפורום תמונה שלך מאינסטגרם אאל"ט עם גבות מודגשות, ומאוד יפות:)

  השבמחק
 7. thereisbeautyinallofus2 באפריל 2013 בשעה 6:46

  תודה! גם אני כי זה באמת מושך תשומת לב, במיוחד אם הן לא עשויות!

  השבמחק
 8. thereisbeautyinallofus2 באפריל 2013 בשעה 6:47

  נו את רואה אז את כן עושה איתן משהו ;)

  השבמחק
 9. אני אוהבת את האינאג' תמונות הראשוני! ביג לייק...
  איכשהו התחום הזה לא קרוב אליי (אני מוכנה לתרום גבות למי שצריכה) אבל תמיד כיף לי לראות איך מעבים ומשדרגים את הגבות עם מוצרי איפור.
  השכלתי ולמדתי

  השבמחק
 10. שמחה שמצאת את הפוסט מלמד!

  השבמחק
 11. תודה, מקבלת את דברייך כמחמאה :-)

  השבמחק
 12. הגבות תמיד היו החלק הכי חשוב לי בפנים, זה התחיל כשהייתי קטנה והייתה לי חד גבה ושנאתי אותה, ואז התחלתי ללכת לקוסמטיקאית בעיר שהוציאה את כולנו עם אותן הגבות. "גבות מרסל" קראנו להן. היום אני בקושי נוגעת בהן, פרט לזה שאני רוצה עכשיו מסקרה שקופה. כדי להדגיש אותן ביומיום אני משתמשת בצללית קופי בין של טופייסד, היא ממש מושלמת לגוון שלי.

  השבמחק
 13. thereisbeautyinallofus4 באפריל 2013 בשעה 4:52

  את גבות מרסל אני לא מכירה אבל אני מבינה לאן את חותרת - בטח גבות בסגנון ישראלי מאוד מוקפד עם קשת גבוה?

  השבמחק
 14. אני במקרית גת במקור, ומרסל עשתה את אותן הגבות לכל קרית גת כולל לנינט בזמן כוכב נולד :) אם את רוצה פשוט תגגלי תמונות ישנות שלה- אלה הגבות.

  השבמחק
 15. תודה! אני מאוד מתבאסת אם נעלמים לי דברים, במיוחד כי אני מאוד מסודרת אז אני מבינה אותך. באסה במיוחד כשנעלמים דברים שחיוניים! מצאת אותם?

  השבמחק
 16. אני לא מוותרת על איפור גבות כבר לפחות 10 שנים. כשאני לא מאפרת אותן מרגישה שחסר לי משהו במראה הכללי של האיפור.
  למרות שניסיתי המון מוצרים, ויש לי גם עפרונות וגם ג'לים לגבות, כבר לפני כמה שנים התקבעתי על צלליות כהדגשה לגבות. מרגישה שעבורי הן נותנות את המראה הטבעי שאני אוהבת.

  אגב - יש לי את ה Define A Brow של מייבלין, והוא פחות מוצלח מעפרונות גבות אחרים, פשוט בגלל שהחוד שלו מאוד דק ולא נוח לעבודה. לפחות בעיניי.
  פוסט מצויין!

  השבמחק
 17. אני דווקא אוהבת יותר עיפרון בשילוב ג'ל ורק אם אני רוצה הדגשה אז אני מוסיפה את הצללית.
  דווקא הדקיקות נשמעת כמו דבר טוב כי זה יאפשר לי לצייר את הקו בקצה הגבה...

  השבמחק
 18. מצאתי אחרי כמה ימים...בינתיים השתמשתי בצללית חומה שאילתרתי וזה היה קצת מוזר...LOL

  להבא אני מארגנת תיק קטן עם דברים חשובים בנפרד..זו היתה שטות שלא עשיתי זאת..אבל מפאת חוסר זמן..

  תודה על ההתעניינות וסליחה על התגובה המאוחרת..היו כמה ימים שלא היה לי עדיין חיבור אינטרנט בדירה ולא הצלחתי להכנס לדיסקס ממחשבים אחרים...עכשיו חזרתי להתעדכן :)

  השבמחק
 19. לי יש באופן קבוע כמות קטנה של מוצרים בצד לאיפור מינימלי כולל מה שבאמת חיוני . זה חוסך זמן ברגעים לחוצים...

  השבמחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails