translate this site

יום שבת, 18 בינואר 2014

דוגמית הרגע - Tarte Amazonian Clay 12 Hour Full Coverage Foundation

כשרוצים לנסות כמה שיותר מייקאפים אשר מאוד מסקרנים אותי מבלי לרכוש אותם לפני התחלתי (והזנחתי) את הסדרה אך כדי להיות בלוגרית לדוגמה השנה הגיע הזמן לחזור ולדווח לכן על מה ניסיתי, אהבתי ואולי להמליץ או להשמיץ. שנתחיל?
התמונה מאתר הבית של טארט

אחד המייקאפים הכי מסקרנים בשטח (בשבילי) לאחרונה הינו Amazonian Clay 12 Hour Full Coverage Foundation מאת Tarte, מותג אמריקאי (שאינו זר לבלוג) המתהדר באימג' חביב, כמעט טבעי שמועיל לעור עם הבטחה לאיפור עמיד מינוס חומרים מזיקים וניסויים בבע"ח.
לפי החברה, המייקאפ (38$ ל-50 מ"ל) הינו בעל כיסוי מלא, עמיד בעל במקדם הגנה SPF15 ומועשר במרכיב חמר אמזוני (אותו ניתן למצוא בהרבה ממוצרי המותג). הבסיס אמור לספק עור ללא רבב הנראה בריא וטבעי. הוא מתטשטש, נבנה ונותן כיסוי מלא תוך כדי עמידות עד שתיים עשרה שעות וגימור סטאן-מאט עם טקסטורה ללא משקל. כמו כן הבסיס אמור לטשטש את נראותם של נקבוביות, פגמים וגוון עור לא אחיד. הבסיס מורכב ללא: סולפטים, פראבנים, ריחות סינטתיים וכו' (במרכיבים יש סיליקונים). 
המייקאפ זמין אך ורק למכירה בארצות הברית (ספורה, אתר הבית, אולטה, ביוטי.קום, איביי) נכון לעכשיו ומגיע במבחר מרשים של שישה עשר גוונים כאשר ישנה חלוקה לגוונים בעלי תת גוון ורוד וצהוב עם תיאור די מדויק של כל גוון. לעצמי בחרתי לבקש מחברה דוגמית של גוון Light Sand, גוון המתואר כמתאים לבעל עור בהיר עם תת גוון צהוב. למי שיותר בהירה ממני עם אותו תת גוון יתאים Fair Sand
חוויות? בהתחלה הופתעתי ממרקמו שכן מדובר באחד המייקאפים הכי "דחוסים" שפגשתי וניסיתי - סוג של ג'ל קרם עבה שנראה בהתחלה כדי מפחיד. כן שמחתי לראות שקלעתי כמעט במדויק לגוון העור שלי שהוא בסקלאת הבהירים (אך אינו הכי בהיר שיש). זה גם אומר שהבהירות ביותר ביניכן כנראה ימצאו התאמה מושלמת פה אך גם בעלות עור בינוני או כהה בכל תתי גוון יוכלו למצוא את מבוקשן. במספר פעמים שניסיתי אותו הספיקה לי כמות די קטנה מהדוגמית על מנת להגיע לכיסוי בינוני יפה ואם הייתי רוצה הייתי יכולה לבנות אותו עוד עד לכיסוי מלא עם הנחה נוספת. מה שהכי הפתיע אותי לטובה היא איך המייקאפ התפזר בקלות ומלאכת טשטוש הייתה די קלה, כנראה הודות לכמות הסיליקונים שבו. הוא לא נתפס בשום יובש (אם כי עור יבש מאוד יצטרך להתאמץ) , לא באמת חייב פריימר איתו ואינו מדגיש שום פגמים שיכולים להיות בעור. הגימור הוא אכן כמובטח - סמי מאט שאינו נראה מת/מאט (כמו למשל הדאבל וור) אבל עדיין ממבט מאוד קרוב (אני מדברת על פנים בתוך המראה) רואים את הגימור הפודרתי-משהו שלו. 
מברשת הכי מתאימה להנחתו תהיה בסגנון קבוקי או דו פייברית מאוד דחוסה שכן יש לעבוד איתו יחסית מהר ו"להכניסו" לתוך העור לכן משהו כמו F80 מסיגמה או אקספרט של ריל טכניקס יהיו מושלמות פה. לחילופין (או לפיניש בלבד) אפשר להשתמש בספוגית מורטבת בסגנון ביוטי בלנדר על מנת להוריד מעט מהכיסוי ולגרום לעור להיראות עוד יותר מפולש. 
לא מצאתי צורך ענקי לקבע כרגע את המייקאפ אך בכל אופן על מנת להימנע מהברקה באזור ה-T עשיתי זאת מספר פעמים עם פידור קליל ביותר. גם ללא פידור ופריימר המייקאפ שורד לאורך כל היום ומתחיל להבריק לאחר כ-4 שעות ורק באזור האף (יש לי עור מעורב כזכור). באזור שעה שביעית-שמינית ראיתי מעט נסיגה והימרחות באזור סנטר-שפה-אף. חשוב לציין שאנחנו בתקופת חורף ואין לדעת כיצד הוא יתנהג בקיץ לח וחם כמו אצלנו אך לדעתי הוא לא עמיד באותה מידה כמו הדאבל וור/לייט...
Tarte - Amazonian Clay Light Sand, Bourjois - Healthy Mix 52, Chanel Vitalumiere Aqua - B10, MAC Face&Body N2
Tarte - Amazonian Clay Light Sand, Bourjois - Healthy Mix 52, Chanel Vitalumiere Aqua - B10, MAC Face&Body N2
באופן מפתיע כל גווני המייקאפ שאתן רואות אכן מתאימים לי, במיוחד בזכות כיסוי נמוך-בינוני שיש להם. חשוב להדגיש כי בגלל מקדם הגנה במייקאפ הוא לא ממש ידידותי למצלמה לא מקצועית ופלאש פלאפון ודי תשאיר אותכן עם תמונות Ghost Face. 
לסיכום, בנקודה תחתונה אני אהבתי את TAC בתקופה הזאת של השנה (קיצור משלי לשם היותר מדי ארוך של המייקאפ הזה)! האם ארכוש אותו בעתיד? לא בטוחה, במיוחד כי כבר עכשיו הוא מתחיל להבריק די מהר. מצד שני מבחינת כיסוי וגימור הוא אחד המייקאפים המרשימים שפגשתי לאחרונה. הזמן יגיד!

אז מה דעתכן? האם ניסיתן את המייקאפ המדובר? האם יש לכן מייקאפים אהובים לאחרונה שהייתן ממליצות לי לנסות?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails