translate this site

יום ראשון, 9 בפברואר 2014

באהבה מיפן - סקירת מברשות איפור Hakuhodo

לכתוב על מברשות איפור משום מה אינו מנהג שאני עושה לעתים קרובות אך הגיע הזמן כי בכל זאת מדובר בכלים שמלווים אותי בכל איפור שאני עושה... אחרי ששיבחתי בהבזקים של שניות בודדות ופיתיתי אותכן עם אזכורים על מברשות איפור שאני מנסה בחודשים אחרונים הגיע הזמן סופסוף לשבת ולספר על אחת מתגליות שנים אחרונות הכי טובות שעשיתי (בשבילי לפחות) - Hakuhodo. לדעתי הגיע להפסיק עם הטיזינג ולגשת ישר ולנקודה - האם יפנים באמת מצליחים לייצר מברשות הכי טובות בעולם? צפו מראש לפוסט ארוך מהרגיל כי אני ניגשת לנושא בכובד ראש עקב עלות המברשת וחשיבותן...

חברת הקוהודו הוקמה ב-1974 בעיר קומנו (20 ק"מ מהירושימה) אשר הייתה ידועה בייצור מברשות קליגרפיה במאתיים שנים אחרונות. תופתעו לדעת שיש מעל מאה חברות לייצור מברשות בקומנו והן אחריות לייצור של שמונים אחוז ממברשות המיוצרות ביפן.
לדברי הקוהודו, הם מייצרים כחצי מיליון מברשות בחודש תחת שמם אך גם מקדישים את זמנם ליצור מברשות עבור חברות קוסמטיקה מובילות ומאפרים עולמיים (שאת שמם הם לא חושפים מטעמי פרטיות אך ללא ספק מאק, טום פורד וויין גוס נמנים בין לקוחות אלו). מטרה רשמית של הקוהודו היא "לייצר מברשת מושלמת, Fude ביפנית". על מנת להשיג את זה החברה מבינה ובוחרת רק את החומרים הכי טובים לייצור מברשות ומעצבת צורה/גודל/נפח כדי לייצר מברשות אולטימטיביות. הירידה לפרטים כל כך דייקנית ומפליאה - הם למשל אינם חותכים את קצה המברשות אלא מעצבים ואוספים אותן ידנית.  
את מברשות הקוהודו לא קל להשיג - ביפן ישנן ארבע חנויות "בית" שמציעות למכירה את המברשות ולאחרונה נפתחה חנות מבקרים רשמית בלוס אנג'לס, ארה"ב. מעבר, המותג מתחזק אתר בית אמריקאי שעושה משלוחים לארה"ב ולעולם כולו וגם מסתובב בין תצוגות איפור בעולם (כמו IMATS או Makeup Show שם ניתן לראות ולהרגיש את המברשות). באתר הם מקבלים ויזה/מאסטר קארד/אמריקן אקספרס/פייפל ודמי משלוח יחסית נוחים בהתחשב במחירי המברשות - 14$ לחבילה ללא מספר מעקב/ביטוח ו-49$ עבור משלוח מהיר שכולל מספר מעקב וביטוח עד 200$. חשוב להתחשב גם בהגבלה של 75$ על רכישות מחו"ל ללא תשלום מעמ/מכס (אם כי קוראת דיווחה כי הם מציינים סכום יותר נמוך ואולי אפשר לבקש זאת לפני/לאחר ביצוע הזמנה דרך יצירת קשר עימם באתר). נקודה אחרונה היא - מחיר המברשות אינו משתנה ואין החברה מספקת הנחות, גם לא לקהל מקצועי. 
אחת משאלות הכי חשובות שנשאלתי בחודשים אחרונים היתה: "מה לרכוש? יש כל כך הרבה מבחר!" ובכן עד שהזמנתי לבד עברתי על כל כך הרבה סקירות והמלצות שהראש הסתובב לי ככה שאני מבינה את ההרגשה הראשונה של פניקה ועומס יתר. נעזרתי באחד מבלוגים הכי חשובים לדעתי בכל מה שנוגע למברשות איפור יפניות אך עדין הייתי מעט מבולבלת... בתור בעלת אוסף לא קטן מלכתחילה של מברשות איפור החלטתי בהזמנה ראשונה להתמקד במברשות עיניים ובהזמנה שניה הוספתי עוד קצת מברשות עיניים ומעט פנים. 
המברשות מגיעות באריזת קרטון בצבע לילך (אם מדובר במעט - אריזת קרטון לבנה מתקפלת) ובפנים תמצאו כל מברשת ארוזה בניילון נפרד עם מדבקה על פרטי אותה מברשת כולל שמה ומספרה. כמו כן מצורפת גלויה עם הנחיות לניקוי המברשות. ההנחיות הן סטנדרטיות ומבקשות שתנקו לפחות פעם-פעמיים בחודש עם מים חמימים וסבון ותמעיטו כמה שיותר בשימוש באלכוהול על מנת לא לפגוע בשיער המברשות (מנקה מברשות לדוגמה פחות מומלץ אך במקרים שחייבים להשתמש במברשת במיידי אין ברירה). מומלץ לייבש את המברשות בצל ייבוש טבעי. הקוהודו ממליצים להשתמש במברשות לעתים קרובות על מנת למנוע פגיעה בהן. הירידה לפרטים מפליאה - תוכלו להבחין גם בחריטה הולוגרפית Hakuhodo לאורך מברשות (יוצאת דופן היא מברשת מסורתית). 
להקוהודו מספר ליינים של מברשות איפור שעוזרות מעט לסדר את העניינים:
S100 - סדרת הדגל של הקוהודו המתהדרת בידית עץ אדומה, צבע יפני מסורתי. ידית המברשת מתרחבת כלפי מטה וטבעת חיזוק שלה (האזור בין ידית לשיערות) עשויה מציפוי של זהב 24 קראט. כרגע בליין שלושים ושתיים מברשות וטווח המחירים הוא בין 29$ ל-142$ כאשר סוג השיערות משתנה (סנאי כחול שנחשב ליוקרתי, סנאי קנדי, שפן וכו'). 
סדרת J - סדרה המציעה מברשות איפור מדור חדש ומתמקד בשיער שאינו נצבע ועל כן שומר על צבעו הטבעי. זה אומר שלא יהיה "דימום" של צבע בשום מקרה. כרגע בליין שמונים ושבע מברשות וטווח המחירים הוא בין 14$ ל- 111$ כאשר סוג השיערות משתנה (עז/סוס או ערבוב של כל אחד מהם עם שיער סינתטי). 
סדרת K - סדרה  "קלה לשימוש" ומתהדרת במבחר של צורות ושיערות. פופולרית על ידי כולם. כרגע בליין תשעה עשרה מברשות וטווח המחירים הוא בין 14$ ל-82$ כאשר סוג השיערות משתנה (סנאי כחול, סמור וכו'). על מברשות אלו כן חרוטות מספרי המברשת. 
סדרת G - סדרה רחבה נוספת שמאגדת בתוכה היצע מאוד רחב של שיער וסוגי מברשות . כרגע בליין שישים ושבע מברשות וטווח המחירים הוא בין 15$ ל-132$. 
סדרת Kokutan - סדרה בעלת ידיות עץ שחורות.  כרגע בליין שלושים ושלוש מברשות וטווח מחירים של 27$ ל-216$ כאשר סוג השיערות משתנה (סנאי כחול, עז וערבוב סינתטי). 
סדרת בייסיק - סדרה המכילה מברשות נבחרות מסדרות אחרות. בסיום מספר מברשת יש גם SL שזה אומר שמדובר בידיות ארוכות מהרגיל. כרגע בליין שלושים מברשות וטווח מחירים של 16$ ל-144$. 
סדרת 200 - סדרה שנוצרה במטרה לשליטה מוחלטת ודיוק. מתואמת להנחה של מוצרי קרם/על בסיס מים. כרגע בליין שבע עשרה מברשות וטווח מחירים של 18$ ל-41$ כאשר רוב הן מברשות עיניים. 
סדרת מסורת יפנית - סדרה המוקדשת כולה למברשות יפניות מסורתיות שעשויות כולן משיער עזים. מברשות אלו מיועדות לשימוש על כלל סוגי חומרים ונבדלות בידית קנה בהירה מלופפת עם חבל סגול בקצה. כרגע בליין שלוש עשרה מברשות וטווח מחירים של 12$ ל-144$. 
סדרת קינוקו/מניפה - סדרה המוקדשת אך ורק למברשות קבוקי ומברשות מניפה צפופות עם ידיות קטנות. סוג ידית ושיערה קובעות את מחיר כאשר כרגע בליין ישנן עשרים וחמש מברשות (וארבע תיקים/קייסים להחזקתן) וטווח מחירים של המברשות הוא בין 44$ ל-216$, תיקים 12$ וקייסים 15$. 
סטים - תשעה סטים שונים של מברשות מסדרות שונות בטווח מחירים של 132$ ל-651$ כאשר חלק מהם מהדורה מיוחדת עם ידיות יוצאות דופן. 
סדרת מברשות ניידות - מברשות מיוחדות לנשיאה בתיק, חלק מהן נסגרות עם מכסה (מברשות שפתיים לדוגמה) וחלק עם ידית קצרה מהרגיל. בליין עשרים ושש מברשות וטווח מחירים של 27$ ל-60$. 
שיטה אחרת לסינון וחיפוש מברשות שהקוהודו מציעים היא לפי קטגוריות: פנים ופודרה (שמונים ושמונה מברשות, 24$-218$), לחיים והארה (חמישים ושמונה מברשות, 22$-156$), מייקאפ וקונסילר (שמונה עשרה מברשות, 17$-94$), צלליות ואיילנר (מאה עשרים ותשעה מברשות, 14$-81$), גבות ומסקרה (שלושים מברשות, 14$-65$), שפתיים (עשרים ושלוש מבשות, 16$-48$) ואביזרים (שמונה עשרה מוצרים, 5$-51$ כאשר מנקה מברשות אינו נשלח מחוץ לארה"ב). הקטגוריות גמישות ולכן אין להתקבע כי יש מקרים שמברשת שמתאימה לשימוש כקונסילר תמצא את עצמה בקטגוריה של צלליות דווקא. 
חשוב להדגיש שהקוהודו מאוד פרטנית לגבי כל מברשת ומציינת באתר על כל אחת מאיזה סוג שיער היא עשויה, אורך המברשת ושיערותיה, מימדים כלליים, לאיזה מטרה היא מיוצרת וכו'. על מנת ללמוד לאיזו סדרה שייכת איזו מברשת חשוב ללמוד "לקרוא" בשפה ההקוהודית - למשל S194 היא מברשת בליין S100 כלומר מברשת מסקרה עם ידית זהב. 
אחת מדרכים "לחסוך" היא לבדוק האם מברשת יוקרתית שרציתן מסדרת S אולי קיימת גם בסדרה אחרת, פשוט ללא ידית עץ, הזהבה או אולי משיער אחר. למשל את מברשת J142 Eye Shadow Brush Roud מסדרת J שעולה 18$ תמצאו גם בגרסה היוקרתית בתור S142 במחיר 40$ באותה צורה אך עשויה משיער של סנאי כחול במקום עז (אמור להיות עוד יותר רך). דוגמה נוספת היא מברשת עיניים B181BkSl מסדרת בייסיק שעשויה משיער סינתטי ועולה 16$ כאשר אותה מברשת מסדרת S הינה S181 עולה 39$ ומיוצרת גם כן משיער סינתטי. בנקודה זאת תצטרכו להחליט האם לשלם תוספת על ידית/חומר יותר יוקרתי. תזכרו - קידומת הסדרה משתנה אך המספר עצמו ושם המברשת לא מתחלף. 
התיאור כתוב רק באתר ועל מדבקה. אחד מחסרונות הבודדים שמצאתי הוא שאין שום ציון לגבי מספר המברשות על גבי הידית, למעט לוגו Hakuhodo יפה שמוטבע בסוף ידית עץ. על כן גזרתי את המדבקה והדבקתי על המברשת. 
טווח מחירים כפי שניתן לראות הוא גמיש ובמחיר של מברשות שנחשבות ליותר "עממיות" אצל הקוהודו תוכלו לקנות גם מברשת מאק שנחשבת בשבילי למותג איפור מקצועי אך לא יוקרתי. אם תרצו להכיר מברשות סופר אקסקלוסיביות רק תבדקו כמה עולות אלו של Suqqu ו-Chikuhodo ותבינו שפתאום הקוהודו נחשבת לשפויה וסבירה. 
למי אני חושבת שמברשות הקוהודו לא יתאימו? קחו דקה של מחשבה עם עצמכן ותחשבו האם באמת אכפת לכן עם איזה מברשות אתן מתאפרות? יש נשים שלמרות שיש להן אמצעים כלכליים להרשות לעצמן את הרכישה לא חושבות שמברשות איפור עד כדי כך חשובות ומעדיפות להשקיע את הכסף הזה בטיפוח/איפור. זה לא המקום שלי לשפוט אלא להדגיש את הנקודה שיש לדאוג למברשות האלו באופן קבוע מבחינת ניקיון ואחסון וזאת בהחלט השקעה רצינית למספר שנים, אך השקעה שנותנת לכן את כל התמורה מבעד לכסף ששילמתן. כמו כן משתמשות אשר דואגות לא להשתמש במוצרים המכילים איזשהו חלק של בעלי חיים, גם אם החברה מצהירה שאיסוף השיער נעשה באופן הומני לדעתי לא יוכל להנות בלב שלם מהמברשות. יש פה ושם מברשות משיער סינתטי לחלוטין אך בדרך גם נאבדת חלק מהחוויה של בעלות ושימוש בהן...
ואלו המברשות שברשותי. חשוב להדגיש כי אני בכוונה לא משווה אותן למברשות אחרות הפעם אלא מתייחסת אליהן בפני עצמן (פוסט מברשות פנים/עיניים יעלה בעתיד):
J5523 Eye Shadow Brush Round&Flat - מברשת עיניים (18$) מעוגלת ושטוחה משיער עזים. מברשת מולטי שימושית להנחה וטשטוש וכן זאת המברשת שנחשבת לדיופ של 217 האגדית של מאק. האם היא משתווה אליה? כל מה שאני יכולה להגיד זה - תרוצו ותקנו כמה מהן...
J122 Duo Fiber Eye Shadow Brush Round&Angled - מברשת עיניים (28$) מעוגלת זוויתית העשויה מערבוב של שיער עזים וסינטתי. מעולה להנחה וטשטוש של מוצרים קרמיים כמו צלליות קרם או קונסילר. קשה מספיק על מנת לאסוף מספיק חומר אך עדיין רכה על מנת לטשטש במידה מספקת לאחר מכן. לא תמצאו בשום מברשת תחושה של דקירות או אי נעימות. 
J5529 Eye Shadow Brush Tapered - מברשת עיניים קטנה עם קצה מחודד (16$) משיער עזים. מעולה לעבודת הנחה וטשטוש מדויקות יחסית ולדעתי בעלות עיניים קטנות מאוד יהנו ממנה. כמובן שאין מה להזכיר את הרכות שלה - רוב הסיכויים שלא פגשתן מברשת רכה עד כדי כך...
J142 Eye Shadow Brush Round - מברשת עיניים עם קצה מעט מחודד (18$) משיער עזים. מאז הגעתה הפכה לאחת האהובות עליי להנחה וטשטוש בשקע אך אני יכולה גם להניח איתה ברפרוף צבע על עפעף. באתר ממליצים עליה גם בתור מברשת להארה ואני מניחה שלהארות מאוד מדויקות היא מספיק מספקת. בתור בעלת עיניים בגודל ממוצע עם עפעף שקוע אני מוצאת אותה מספיק טובה בשבילי בגודל. עד שלא תגעו בה לא תבינו מהי רכות מושלמת...
J004G Eye Shadow Brush Round&Flat - מברשת עיניים מעוגלת ושטוחה משיער עזים (20$) יחסית חדשה אצל הקוהודו (עלתה לאתר לפני כארבעה חודשים) ולדעתי היא התשובה שלהם ל-239 הבסיסית של מאק. מתוארת כמברשת עיניים סטנדרטית והיא באמת מברשת שכל אחת צריכה להתחיל איתה. מעולה להנחה של חומר ובגלל גודלה הממוצע תתאים לכל גודל עיניים. 
J4004 Fan Brush - מברשת מניפה משיער עזים (26$) הנועדה להעיף עודפים של חומרים אך באותה מידה אפשרית לשימוש על מנת להניח היילטרים או לטשטש עדין. המברשת יחסית דחוסה ובעלת שיער רב ועל כן יכולה לתפוס לא מעט חומר. אין זאת מברשת חובה למתחילות שבכן אך היא נחמדה ומוסיפה לאוסף שלי. 
G5552-4MM Powder&Liquid Brush Round/Angled - מברשת פנים זויתי דו פייברית (45$) העשויה מערבוב של שיער עזים וסינטתי הנועדה להנחה וטשטוש עם מוצרים נוזליים, קרמיים ואבקתיים. זוהי מברשת בעלת צורה מאוד ייחודית במיוחד בשל גודלה הקטן יחסית למברשות מייקאפ אחרות שאני מכירה. היא מניחה ומטשטשת מייקאפים בצורה מושלמת אך אול לא תתחבב על חלקכן מכוון והיא מצריכה מעט יותר זמן. מצד שני היא מגיעה לכל נקודה ונקבוביות! עוד אני מניחה איתה סמקים קרמיים/נוזליים, עושה הצללות רטובות וכו'. מאוד ורסיטלית. דרך אגב דיופ ודאי של מברשת זאת (ניסיתי בלייב והשוותי בין שתיהן) היא מברשת 01 של ויין גוס.
חשוב לי להדגיש לאילו מכן שירצו להזמין מברשות זויתיות דו פייברית מסוג זה - ישנן באתר שש מברשות, כולן נראות למראית עין דומות/זהות אך הן שונות בגודלן! בעיקרון ככל שעולים במחיר כך גם הגודל עולה. ולכל מברשת יש שני סוגים -2MM או 4MM המצביעים על אורך של שיער סינתטי שיוצא מעל לשיער עזים. 
Yachiyo Medium Pointed - מברשת יפנית מסורתית בינונית מחודדת (40$) כי לא יכולתי לסיים הזמנה מבלי לנסות לפחות אחת מהן! המברשת עשויה משיער עזים עם ידית עטופה מקנה וזאת חוויה לאחוז במברשת כזאת. היא מיועדת להנחה וטשטוש של סומק, הארה והצללות. באתר מציעים גם את אותה מברשת בגודל יותר קטן/גדול ובעל צורה מעוגלת יותר. המברשת רכה מספיק בשביל לטשטש אך עדיין קשיחה במידה כדי לאסוף חומר מסומק בעל פיגמנט נמוך/עדין. נכון לכתיבת שורות אלו אני לא מצליחה למצוא אותה בשום מקום וכמובן מטילה את האשמה על גרייסי שכבר אחראית על מותן של שתי ספוגיות איפור. ז"ל יאצ'יו :( ואני מקווה שאני עוד אמצא אותך... האבדה נמצאה!
תמונות נוספות:
לסיכום, אחרי שימוש ללא הפסקה של מספר חודשים אני יכולה להגיד שמברשות אלו רק מוכיחות לי שבמקרים מסוימים אכן מקבלים עבור מה שמשלמים, כלומר הרבה. הקוהודו מעניקים  לי חוויה נהדרת ביומיום ואני נהנת להשתמש במברשות רכות כל כך, שאינן מדממות/משאירות שערות ומניחות כל מוצר איפורי בצורה הכי טובה שאפשר לבקש. האם מברשות הקוהודו יתאימו לכן? על זה תוכלו לענות רק בעצמכן...
ומה איתכן? האם ניסיתן מברשות הקוהודו? אם כן אשמח לשמוע איזה מברשות יש לכן ומה דעתכן עליהן! 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails