translate this site

יום רביעי, 27 במאי 2015

דיבורי שיער - מדריך למתחילות


לפני כחודש, אחרי יותר מעשור עם שיער ארוך הרגשתי שהייתי חייבת סופסוף שינוי בפריזורה ולכן החלטתי לקצוץ הכל ולהתהדר ב-lob זוויתית, בין תסרוקות הכי מעניינות ופופולריות שמסתובבות בשנתיים אחרונות בעולם לדעתי. ההחלטה נבעה גם כן מנשירת שיער שליוותה אותי בחודשים אחרונים ועובדה שהרגשתי ששיער ארוך ודק כמו שלי נראה חסר צורה באורך כשעובר את כתפיי. לא סתם יש פתגם good day hair או bad day hair כי רק אישה תוכל להבין עד כמה שיער שמסתדר טוב משפיע על מצב רוח!
אם עד הקיצוץ לא חשבתי יותר מדי על מוצרי שיער ששמתי מעבר לשמפומסכה /משהו אחרי לסירוק ואולי קצת פן לייבוש, לאחר מכן התחלתי לראות מדריכים, להתעניין במוצרים ולהתנסות. כיף לעצב שיער קצר יחסית ולבחון כל מוצר! אך לפני שאגלוש לסקירה אציין מספר עובדות על סוג השיער שלי ומצבו: דק, לא צבוע עם קרקפת שומנית שנוטה לסבוריאה ללא טיפול שוטף. אני משתדלת לחפוף פעמיים-שלוש בשבוע בלבד על מנת לא ליצור שומניות יתר בקרקפת. לאלו שלא יודעות ממה להתחיל בטיפוח שיער אנסה להיות כמה שיותר קצרה (לא מבטיחה) ופשוטה. 
ניקוי - לפני חפיפה כפעם בשבוע-שבועיים אני עושה מסכת שמנים טבעית להזנה עמוקה כשאחריה מגיע שמפו טוב שינקה היטב את הקרקפת ושיער משומניות וחומרים מעצבים מבלי לייבש או לגרות. אני מתחילה את החפיפה עם מים חמימים ושמפו עם שמן ארגן מרוקאי ללא מלח* מאורכידאה (40 ש"ח ל-500 מ"ל). השמפו מייצור ישראלי גאה מתאים לכל סוגי שיער, ללא מלח ומועשר בשמן ארגן שכל העולם אוהב כל כך בשנים אחרונות. כן יש בו סודיום סולפט שאחראי להקצפה ולכן זהו לא שמפו טבעי אלא כזה שטוב במיוחד לאלו מכן שמחליקות באופן קבוע. לאחר מכן אני מגוונת בכל חפיפה בין שני שמפואים - קטוזול המונע מחזרתה של סבוריאה וקשקשים (מרשם רופא עור בלבד ופיתרון נוכחי בשבילי לאחר שניסיונות עם שמפואים טבעיים לא עבדו) ושמפו פיטוציאן לשיער דליל מאת פיטו (75 ש"ח ל-200 מ"ל/49 ש"ח בלינק זה). מתחושה ראשונה תהיו מופתעות אולי עד כמה הפיטו נוזלי אך אין צורך בכמות ענקית ואני תמיד מקפידה לעסות היטב את הקרקפת ועל ידי כך להמריץ את מחזור הדם ולדאוג שהשמפו יגע בכל שערה ושערה. בכדאי ששני השמפואים יעבדו אני גם דואגת להשאירם לפחות שתיים-שלוש דקות על הקרקפת תוך כדאי עיסוי ורק לאחר מכן לחפוף. מוצרי פיטו לא זולים ולכן אני תמיד ממליצה לעקוב אחרי פרסומי החברה ולדאוג לרכוש רק עם הנחות (בדרך כלל יש 25%-40%). 
הזנה - לרוב קונדישנרים לא ממש מעניינים אותי ולכן אני ישר עוברת למסכת שיער טובה. לאחר חפיפה אני סוחטת מים מהשיער עד כמה שאפשר ומניחה מסכה כאשר לאחרונה נוטה לגוון בין מסכת פוליגונום של מורז (70 ש"ח ל-350 מ"ל/35 ש"ח בלינק זה), מסכה עם שמן ארגן ללא מלח* או מסכה טיפולית ללא SLS או מלחים*, שתיהן של אורכידאה (65 ש"ח ל-500 מ"ל). כל המסכות מיועדות לשיער יבש, פגום וקשה לסידור אך גם בתור בעלת קרקפת שומנית אני עדיין משתמשת בהן ודואגת רק לא להניחן על הקרקפת. שימוש באופן קבוע במסכות שיער יגרום להבדל מובחן כי לאחר ניקוי אנחנו חייבים להחזיר לחות לשיער, במיוחד אם הוא צבוע או עובר עיצוב באופן יומיומי. אם מצב השיער שלכן מאוד פגום או יבש נסו להניח מסכות שיער אפילו לפני חפיפה!
הזנה ללא שטיפה - לאחר חפיפה וייבוש עם מגבת אני ממשיכה בהזנת שיער עם קונדישנרים ללא שטיפה שהכרתי לפני מספר שנים ומאז לא התסכלתי אחורה! הם מתירים קשרים, מעניקים ברק לשיער, שומרים על שיער צבוע וממשיכים לשקם שיער פגום. בין הנוכחיים שלי אפשר למצוא את מסיכה לשיער בהתזה של ביוטיקייר (12.90 ש"ח ל-250 מ"ל), מסכה מולטי אקשן לשיער ללא שטיפה* מאת אורכידאה (69 ש"ח ל-250 מ"ל) וקרם ביבי Moisture kick* של שוורצקופף פרופשיונל (78 ש"ח ל-150 מ"ל/64 ש"ח בסטרוברישהוזכר כבר בעבר ואני עדיין נהנת להשתמש בו. הוראות הפעלה של מוצרים בהתזה מאוד פשוטים - אני מרססת כעשר לחיצות לתוך כפות ידיים ואז מעבירה את האצבעות עם החומר לאורך כל השיער (למעט קרקפת). בעוד שמסכה של ביוטייקר מעולה היא נופלת משתי האחרות שכן הן מיועדות גם להגנת שיער מחום של מכשירי עיצוב. תוסיפו לזה את כל היתרונות שציינתי למעלה וגם ריחות נפלאים ותבינו למה אני לעולם לא מוותרת על צעד זה לאחר חפיפה. 
עיצוב - אם בעבר התעלמתי ושנאתי מוצרי עיצוב למיניהם עכשיו אני לא יכולה בלעדיהם! אני לא מחובבות של שיער חלק קרשים ומוחלק אלא מרכזת את כוחותיי בלהשיג נפח וכמה שיותר ממנו בתוספת מראה של שיער לא עשוי מדיי. אין משהו מעצבן מבחינתי מלראות שיער יותר מדיי מסודר וללא תנועה. שמתי לב גם שברגע שאני מניחה חומרים להשגת נפח ומייבשת את רוב השיער עם חום הקרקפת הופכת לשומנית לאט יותר מהרגיל. תשכחו מכל מה שאתן מכירות ויודעות על מוסים כי אלו מכן שמחפשות נפח ומראה של שיער יותר עבה לא יכולות לוותר עליהם וזה לא אומר שתצטרכו להתמודד עם שיער קראנצ'י ודביק. את המסע התחלתי עם Volume Boost Perfect Foam* מאת שוורצקופף פרופשיונל שנמצא כבר בשלבי גסיסה לצערי ולא ניתן להשגה בארץ כי אחרת הייתי רוכשת מחדש. זהו קצף שאותו אני מרססת על כל השיער בהתמקדות על שורשי שיער ולאחר מכן הופכת את הראש ומייבשת עם פן עם דיפיוזר תוך כדאי כיווץ שיער לכל הכיוונים. התוצאה? נפח טבעי, רכות מטורפת (שילוב של חומרים מזינים שהנחתי לפני כמובן) ושיער שנראה פשוט מלא מטבעו. אופציה מסורתית שגם נגישה לנו בסופר פארם היא Volume Plumping Mousse של טוני וגיא (80 ש"ח ל-200 מ"ל), מותג בריטי שעשה עליה לארץ בשנה שעברה. קל מאוד לעבוד עם מוס - אני משקשקת את הספריי, הופכת עם הפיה למטה ומוציאה חומר בגודל של כדור טניס שתוך מספר שניות גדל למימדים עצומים. מפזרים את החומר בין אצבעות הידיים ומעבירים בשיער תוך כדאי התמקדות בקרקפת. שאר התהליך זהה למה שציינתי למעלה ולמעשה חומרים מסוג זה מגיבים אך ורק לחום! אם התעסקות עם מוסים ובקבוקי ספריי מפחידה אותכן אפשר גם לנסות Body Me* סרום לנפח של שוורצקופף פרופשיונל (95 ש"ח ל-150 מ"ל/ 72 ש"ח בסטרוברי) שמביא לתוצאות דומות מאוד וזמין לרכישה מחו"ל שכן שום אתר לא שולח לארץ מיכלי לחץ של בקבוקי ספריי. מוצר עיצוב אחרון שהתחלתי להשתמש לאחרונה הוא Sea Salt Texturizing Spray של טוני וגיא (80 ש"ח ל-204 גר'). על ספריי מלח שומעים כל הזמן בחו"ל אך זה לא משהו שנהוג להשתמש בו אצלנו יותר מדיי וחבל שכך. אם אני רוצה מראה של שיער לא מבריק, סוג של second day hair ו"חזרתי מים" אני מרססת על שיער לח וממשיכה לייבש עם פן. מניסיונות זהו לא ספריי לשימוש על שיער יבש שכן הוא מעניק מראה שומני מדיי לשיער, כזה שנראה כאילו זמן החפיפה עבר מזמן...
פינישרס - מסוג המוצרים שבהחלט לא חובה אך איכשהו הם מסיימים את עיצוב השיער ומונעים קצוות סוררות, מחזיקים עיצוב או נותנים מראה מאט לשיער. בין שמני שיער שניתן למצוא אצלי הם Mythic Oil* האגדי של לוריאל פרופסיונל (129 ש"ח ל-125 מ"ל / 80 ש"ח בסטרוברי) וגרסה לא פחות טובה ממנו הוא שמן ארגן מרוקאי* מאורכידאה (65 ש"ח ל- מ"ל). שני השמנים עשירים ולכן מספיקה לחיצה אחת, חימום בין אצבעות והברשה בכדאי ללחח ולהבריק את השיער. את כל המלאכה שעשיתי אם אני נזכרת אני יכולה לקבע עם ספריי שיער. בינתיים משתמשת ב-Hair Spritz של Giovanni אך לצערי הוא כבר אינו זמין באיהרב. אובססיה שונה לחלוטין שפיתחתי בחודש אחרון לעומת כל הדיבורים על שיער מבריק הוא הרצון למראה מאט עם המון נפח, מסוג התסרוקות ש-Texturizing Spray מעניקים. את Txt Volume Supersizing Spray של לוריאל (3.8 פאונד ל-200 מ"ל) לא הייתי מכירה אם לא הייתי שומעת עליו מבלוגריות בריטיות שאובססיביות לספריי של אוריב (סוג של שאנל בתחום שיער). זהו ספריי שמעניק טקסטורה ומרקם יבש לשיער, עובדה שמקלה על עיצובו לכל תסרוקת שתרצו (שכן עיצוב עם שיער חלק לא יחזיק מעמד). מעבר לגימור מאט הוא גם מספק נפח  (פחות לקרקפת, יותר לשאר שיער) דבר שכאמור אני תמיד מחפשת. הוא לא מכביד, לא גורם להרגשה של שיער קשה ואפשר לסרקו ללא בעיה. מתי בדיוק הפלא הזה יהיה בארץ וחברות אחרות יוציאו משהו דומה?!
שמפואים יבשים - ביום שלישי לאחר חפיפה אני בדרך כלל משתמשת על קרקפת בשמפו יבש על מנת להספיג את השומניות ולהעניק מראה יותר נקי, בין אם השיער יהיה אסוף או פזור. רוב שמפואים יבשים מגיעים במיכל ספריי כאשר כמובן הוותיק והידוע מבין כולם הוא Batiste. ניסיתי את מרבית הסוגים כולל מקורי, בלאש, ברונטיות, קוקוס וכרגע יש לי את Tropical שמריח כמו חופשה טרופית נפלאה (3 פאונד ל-200 מ"ל/8$). עבודה עם שמפו יבש פשוטה - מרססים ממרחק תוך כדאי התמקדות בקרקפת, מחכים דקה שתיים ואז מעסים היטב לתוך השיער. בניגוד להרבה דיווחים בטיסט לא משאיר לי שיער מולבן ואני משערת שלאלו שכן זה מהעמסה מיותרת של השמפו ואי המתנה לספיחה ראויה. אופציה אמריקאית פופולרית שהראתי גם בעבר הוא Instant Dry Shampoo מאת Psssst! שנמכר בכל דראגסטור (6$ ל-150 מ"ל) ולטעמי מעט פחות מוצלח מבטיסט שכן אני מרגישה שהוא סופח פחות טוב. בארץ המצב של שמפואים יבשים אינו מזהיר וכזכור לי בטיסט נעלם ממדפי סופר פארם ובמקומו מוכרים מותג מקומי בכ-60 ש"ח לבקבוק , לוריאל פרופסיונל/ Label.M וקרסטס שנמכרים רק במספרות מעבר ל-100 ש"ח. מסוג המוצרים שחייבים להצטייד בהם בחו"ל בכמויות! סוג אחרון של שמפו יבש באריזה קומפקטית ואותו בהחלט ניתן לרכוש אונליין הוא Pret a Powder מאת Bumble and Bumble והוא למעשה שילוב של שמפו יבש ומעניק נפח . בקבוקון קטנטן (21.5 פאונד ל-56 מ"ל) עם פתח של נקודה זעירה שאולי מעצבנת ולכן זה לא מסוג המוצרים שמרססים וזהו אלא צריך לעבד אותו לתוך השיער בחלקים. הוא סופח שומניות אם כי לא באותה רמה כמו ספריי שמפו יבש אך עדיין עוזר "לעורר" שיער חסר חיים. בדומה לספריי של לוריאל הוא גם מעניק טקסטורה יותר יבשה לשיער שאידאלית לעיצוב תסרוקות. 
ואיך אפשר ללא כמה אביזרים ועזרים לשיער? אני הראשונה שאודה עד כמה אני נהנת לרכוש כל מיני גומיות, קליפסים יסיכות בביוטיקייר כי למה לבזבז המון כשאפשר מעט? בשנה אחרונה אני מסרקת את השיער עם Tangle Teezer Compact מברשת שיער קומפקטית (12.25 פאונד) שנוחה גם לנשיאה ומספיק צפופה בכדאי לא לקרוע את השיער גם כשהוא רטוב. פן ומחליק שלי שייכים ל-Babyliss ונרכשו אי שם בעבר ועדיין הולכים חזק! לאחרונה גם רכשתי דיפיוזר שמתברג על הפן ועוזר בייבוש שיער בצורה גלית ונפוחה יותר כמו שאני אוהבת. מסלסל שיער פשוט מאוד הוזמן בשנה שעברה מאלי אקספרס ואני מודה שהיד אליו לא מושטת כל הזמן אך מדי פעם כשאני רוצה תלתלים פתוחים אני עוברת איתו ביום שני לאחר חפיפה ובצירוף עם ספריי לוריאל מקבלת שיער נפלא. 

אם יש לכן המלצות למוצרי שיער מדהימים שאני חייבת להכיר תנו לי לדעת! ואל תשכחו להירשם להחזר כסף באיבטייס אם אתן קונות בסטרוברי ולוק פנטסטיק!
*גילוי נאות 

4 תגובות:

 1. פוסט מעניין ביותר! אני בדיוק מחפשת מסכה לשיער ואני חושבת שאני ירכוש את המסיכה של מורז. מעבר לרוטינה הרגילה, האמת שהדבר היחידי שאני עושה בשיער בזמן האחרון הוא להזין אותו במעט שמן קוקוס אחרי מקלחת :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה! יש פה בהחלט הרבה פנינות טובות שאני נהנת להשתמש בהם. את משתמשת בשמן קוקוס דווקא אחרי מקלחת?

   מחק
 2. אחרי ששמעתי אותך בלייב מספרת על הקוקטייל שאת רוקחת, אני רק יכולה להעיד שמתקבלת תוצאה מלאת ווליום וסטייל. אז שווה להשקיע

  השבמחק
  תשובות
  1. LOL זה באמת קוקטייל, אבל אחד שמצליח לי :)

   מחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails