translate this site

יום שני, 1 ביוני 2015

לחות לפנים SOSמכירות את הרגעים האלו שבהם מישהו אחר מבחוץ מעריך היבט אחד או אחר בחייכן ונותן סוג של ניעור שגורם לכן להעריך מחדש כל מה שידעתן והכרתן עד עכשיו? זה בדיוק מה שקרה לי בחודש שעבר כשסורק עור מבית אליזבתן ארדן (שירות בלעדי וחינמי לדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון בחודש יוני) אמר לי מה קורה באותו הרגע עם העור שלי. חדשות טובות שגרמו לי לטפוח על השכם בעצמי היו כשהיועצת נתנה לי 24 אביבים והתפלאה שאין לי בכלל פיגמנטציה, מה שהביא לי ציון A בסורק. גם סבום, כלומר שומניות העור היה נמוך וזיכה אותי בציון B וזה לא הפתיע שכן אזור הלחיים שלי הוא די רגיל. גם גמישות העור היתה סבירה שכן אני עדיין צעירה. העיניים "הידרדרו" רק כשזה נגע במרקם העור עם ציון C וזה לדברי היועצת בגלל שהעור שלי היה עם איפור מלא באותו רגע. דרגת לחות זכתה גם ב-C מה אמר לי שיש המון מקום לשיפור. מאותו הרגע הבנתי שכנראה למרות כל שגרת טיפוח שאני מקפידה עליה, במיוחד ניקוי והקפדה על חומצות שעושות פילינג כימי שטחי באופן יומיומי, אני לא מחזירה מספיק לחות לעור ועל ידי כך גורמת לו להתייבש - מצב עור שבאנגלית נקרא dehydrated skin. 
עור מיובש מעיד על מצב נוכחי של חוסר נוזלים ולחות בגוף ואין לבלבל את זה עם סוג עור שומני שמייצר עודף שומניות או סוג עור יבש ויש לו מחסור בשומנים. עור מיובש יכול להופיע אצל כל אחת, כולל גם אלו שסובלות מאקנה! לעור מיובש יש לא מעט גורמים : מזג אויר, מזגן, לחץ, אי שתיית מים מספקת, עישון, אלכוהול, חשיפה מוגזמת לשמש, מתח, נטילת תרופות מסוימות וכו'. למה צריך לפחד מעור מיובש? משוואה מאוד פשוטה - עור מיובש=קמטים. עור מיובש נראה עייף, חסר ברק וסופג מהר מאוד כל מה שתניחו מעליו.
מי שמכירה אותי יודעת שאני צמודה לבקבוק מים בצורה כזאת או אחרת לאורך כל היום וזאת נקודת התחלה מספר אחת לכל אחת ואחת מאיתנו - לשתות מים וכמה שיותר מהם. כך הגוף מצליח לשטוף רעלים מהגוף ולנקות את העור ואתן בטח ראיתן ניסוי של אשה ששתתה 3 ליטר מים ביום ונראתה צעירה בכמה שנים טובות מאשר לפני הניסוי. בבית אני נוטה לשמור על בקבוק מים צמוד אליי ובחודשים אחרונים זה בקבוק מים שהוזמן מאיביי ומאפשר לי להוסיף למיכל פנימי כל סוג של תוספות שאני רוצה - פירות יער קפואים, נענע ולימון ועוד מיליון שילובים שונים שמעניקים למים טעם מעניין. קומסטיקאית שלי ממליצה גם על אפליקציה שמזכירה על שתית כוס מים בכל תזכורת!
לאחר האבחון בחנתי מחדש את שגרת טיפוח נוכחית שלי והחלטתי מעט לשנות דברים - עדיין להתמקד בשליטה על מצב אקנה הורמונלי אך יחד עם זאת להתחיל להתמקד יותר בהחזרת לחות לעור על ידי מוצרים מעט יותר כבדים ממה שהייתי רגילה אליהם עד עכשיו. כמובן שאני לא מתיימרת להיות מקצועית בעניין אך אני די טובה "להקשיב" לעור שלי ובינתיים לא רואה שום תסמינים שמראים לי שמשהו לא בסדר - לא יובש או עור מקולף, לא אדמומיות ולא עודף שומניות באזור ה-T. 
הפתעתי את עצמי כשהבנתי שאף פעם עד כה לא כללתי סרום פנים בשגרת טיפוח שלי. סרומים מורכבים ממולקולות יותר קטנות מאשר קרם לחות ולכן יכולים לחדור לתוך העור הרבה יותר בקלות ולהוביל חומרים חשובים כמו אנטי אוקסידנטים שמגנים בפני נזקי סביבה. אז עד שיגיעו אליי הסרומים מאיהרב הצלחתי לשלוף מסלסלת דוגמיות שלי את Vital Light Serum של קלרינס (649 ש"ח /90$ ל-30 מ"ל) בגודל מוקטן של 10 מ"ל שמספיק לי בינתיים לשימוש יומיומי. הסרום מבטיח הבטחות גדולות - טיפול בכתמים כהים, החזרת מוארות ומוצקות לעור ולמרות שהוא מיועד לגילאים של 40+ אני חושבת שעקב מרקמו הקליל וכושר ספיגה מהיר כל אחת לקראת שלושים ומעבר יכולה להשתמש בו. מכוון וסרומים הם מוצר שנגמרים די מהר אני לא רואה את עצמי רוכשת את הסרום כרגע בגודל מלא אך כל עוד אני משתמשת בו אני נהנת - העור נראה מעט יותר מואר עם נקבוביות יותר קטנות וגם סימני פגמים מתבהרים מעט. 
קרם עיניים מלחח הוא תמיד מוצר שנמצא בשימוש קבוע מזה יותר מעשור כשבהתחלה התמקדתי במרקמים מאוד קלילים וג'ליים ובשנה אחרונה עברתי לתותחים כבדים יותר בלילה על מנת למנוע קמטוטים בצידי עיניים,ולעדן קמטים רוחביים מתחת לעפעף תחתון. גיליתי שאם אני מדלגת על קרם עיניים אפילו ערב אחד אני ישר מרגישה בהבדל וסובלת בהתאם שכן העור מסביב לעיניים דק בעשירית (!) מעור פנים ולכן כל יובש קטן מורגש. לאחר הנחת סרום אני מורחת בעדינות קרם עיניים - מספיק גודל של גרגיר אורז וטפיחה עם קמיצה לאורך כל עפעף תחתון (לא קרוב מדיי לשק דמעות) ועם שאריות לעלות למעלה לעפעף עליון. לאחר שניסיתי קרם עיניים מלה רוש פוזה ו-וולדה שהיו בסדר אך עדיין הרגשתי שהעור מסביב לעיניים יכול לספוג יותר הבנתי שכנראה אני זקוקה לתותחים כבדים. בדיוק בזמן הגיע לניסוי קרם עיניים חדש מבית קליניק Repairwear Anti Gravity Eye Cream* והוא מיועד לטפל במיצוק, הבהרה, הזנה בלחות וסיוע בהפחתת קמטוטים וקמטים מיד ולאורך זמן (305 ש"ח ל-15 מ"ל/40$). מרקם המוצר המגיע בצנצנת כסופה כבדה לא קליל כמו ג'ל אלא די קרמי ובעל משקל אך יחד עם זאת הוא לא משאיר שמנוניות ונספג כעבור מספר דקות מה שמאפשר לי להשתמש בו גם כקרם עיניים לבוקר במידה ואני לא צריכה להתאפר מייד (ומעדיפה קרם אחר שעליו אדבר בפוסט אחר). בפורמולה יש חמאת שיאה בין היתר וכנראה הודות לה ולעוד מרכיבים אחרים אני מרגישה שהעור מלוחח, חלק יותר וסימנים אדומים בזויות העיניים נעלמו אפילו לאחר מספר ימים של שימוש. חיסרון יחידי שאני רואה בקרם (מעבר למחיר שאם מחכים למבצעי 50% יוצא סביר מאוד) היא אריזתו הלא סטרילית שמצריך ממני טבילת קיסם אוזניים. למה לא בקבוקון לחיצה או אפילו שפופרת קליניק?
אם כבר הזכרתי את קליניק שלפתי את שתי הדוגמיות שהגיעו במשלוח אחרון. הראשון הוא קרם יום Moisture Surge Intense Skin Fortifying Hydrator* קליל, לחותי (330 ש"ח ל-50 מ"ל/190 ש"ח בסטרוברי/38.5$) שמתאים לי תמיד שכן העור שלי פשוט שותה אותו! יש לו מרקם גבולי של בין ג'ל לקרם, ללא שומן ומבטיח להזין את העור בלחות לעשרים וארבע שעות. בכלל, קרמי לחות של קליניק מאוד פופולריים ובסיסיים ואני בטוחה שכל אחת מכן ניסתה לפחות פעם אחת אחד מהם (לא הצלחתי להתחבר ל-DDML לדוגמה). היתרון של קרם זה הוא שהוא יכול להתאים הן לעור הכי יבש שיש והן לעור מעורב כמו שלי אשר זקוקים לבוסט של לחות באופן דחוף. קרם לילה שהיה מצורף אליו ומונח בלילה הוא Youth Surge Night Age Decelerating* ומגיע בשלוש גרסאות לעור יבש מאוד עד יבש/יבש עד מעורב/מעורב עד שמן (430 ש"ח ל-50 מ"ל/262.5 ש"ח בסטרוברי/53.5$) ולי את הגרסה של יבש עד מעורב. הוא פחות קליל מקרם יום אך עם זאת עדיין נספג מהר מאוד.  אך כמו מקודם עם קרם עיניים גם קרמים אלו מגיעים בגודל מלא רק באריזת צנצנת שהיא אינה סניטרית בכלל ויכולה לגרום למרכיבים פעילים לאבד מתועלתם, עובדה שתמנע ממני לבינתיים לרכוש אותם בגודל מלא. 
לבקרים בהם אני חייבת מקדם הגנה גבוה בחנתי את SKINPRO* מאת Clineral (שיתוף פעולה בין אהבה וטבע הישראליים). זהו קרם לחות עם מקדם הגנה 50 (140 ש"ח ל-50 מ"ל) שמיועד לעור רגיש במיוחד שנוטה לאלרגיה וגירוי, נושאים מוכרים לאנשים כמוני שמנסים מקדמים הגנה בעלי פוטנציאל ל"זירוז" אקנה. שמחתי לראות מיכל עם משאבה המונע מגע ישיר של החומר עם אויר ואור וגם הפורמולה הפתיעה אותי לטובה - לחותית מספיק אך כזאת שאינה משאירה תחושה שמנונית או דביקה כפי שהרבה מקדמי הגנה יכולים. חיסרון יחידי בו מבחינתי הוא הריח שבהתחלה לא ממש נסבל אך מכוון ואני יודעת שאין בקרם חומרים מזיקים כמו סטרואידים, פראבנים ובישום אני ממשיכה להשתמש בו ולהתנחם בעובדה שהוא עושה את עבודתו, לפחות עד שמישהו יוציא בארץ מקדם הגנה גבוה בעל פורמולה אסייתית
אחת מתגליות הכי טובות שעשיתי החורף כשהרגשתי שהעור שלי מתחרפן היה לנסות שמן רוז היפ אורגני טהור מאת Life Flo Health שהוזמן מאיהרב (5.69$ ל-30 מ"ל). זהו שמן עשיר כהה המופק מזרעים המצויים בפירות של ורדי בר מסוימים והוא מגיע בצנצנת זכוכית עם פיפטה שמאפשרת לשמור על השמן כמה שיותר נקי ויציב. לשמן יש המון חומצות שומן חיוניות, ויטמין C וחומצה רטינואית (לא להתבלבל עם רטינול). הוא ידוע בתור שמן שעוזר בהחלמת צלקות, אקנה, קמטים ומתאים לכל סוגי העור. אופן השימוש בו מאוד פשוט - לטפטף ולחמם מספר טיפות בין כפות ידיים ולעסות למשך דקה-שתיים עד לספיגתו המלאה. הוא לא משאיר שום תחושה שמנונית על העור אלא רק ברק יפה ובריא. אם אני זקוקה לבוסט לחות בבקרים אך לא מעוניינת למרוח את השמן כדאי שלא יתנגש לי עם איפור אני מטפטפת מספר טיפות ממנו לקרם לחות. בהחלט שמן שכל אחת ואחת יכולה להוסיף לשגרת טיפוח שלה בכל עונה!
מוצר אחרון שתמיד יש לי אריזה ממנו בבית ובתיק יד הוא Fix+ ממאק (104 ש"ח ל-100 מ"ל) פשוט בגלל שבסוף היום אני עדיין מרגישה ומאמינה שהוא יותר מסתם בקבוק מים מינרליים מרעננים. בנוסף למים יש בו אוסף של ויטמינים ומינרלים עם מרכיבים מרגיעים כמו תה ירוק, קמומיל ומלפפון שאחראים לריחו הנהדר. אני יכולה להשפריץ אותו לפני מייקאפ (וזה מה שעושה בימים אחרונים) ובסוף על מנת למנוע מראה קמחי של העור. אם אתן מחפשות קיבוע לאיפור - זה לא המוצר לכך (אורבן דיקיי יותר מתאים) אך בגלל שתזינו את העור בלחות הוא לא יספוג את המייקאפ ויגרום לו להיראות גרוע בסוף היום. 
 אם גם לכן יש המלצות וניסיון כיצד לטפל בעור מיובש אשמח לשמוע!

2 comments:

 1. קודם כל, יש לך עור באמת משובח!
  דבר שני, בתור מישהי שנושא היובש קרוב מאוד לליבה (למשל היום אני רק עם קרם לחות מרוב שהעור מיובש) אני מכירה ואוהבת חלק נכבד מהמוצרים פה. שמן הרוז היפ מציל חיים!

  השבמחק
  תשובות
  1. טפו טפו טפו!
   ברגע שאצטרך המלצות לקרמי לחות אדע למי לפנות :)

   מחק

Talk to me! דברו איתי!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails